Dění v obci - koronavir

Postupné uvolňování nastavených pravidel 
návrat k běžnému životu

Poslední aktualizace 27. 5. 2020

Poslední aktualizace mimořádného hlášení proběhla 27. 5. 2020.  Z důvodu uvolňování nařízení Ministerstva zdravotnictví a stabilizace situace kolem pandemické nemoci COVID 19, je od tohoto termínu možné zprávy místního rozhlasu tradičně sledovat v odkaze Život v obci - Hlášení místního rozhlasu. 

Aktualizace 5. 5. 2020

Do obce se postupně vrací život v podobě návratu praktických pojízdných prodejen. 

Aktualizace 24. 4. 2020

V důsledku situace, která souvisí se šířením pandemické nemoci Covid 19 v nejbližším okolí rozhodlo vedení obce, že naše knihovna zůstane i na dále až do odvolání uzavřená.

Aktualizace 26. 3. 2020

Více jak 2500 roušek je hotovo
Neuvěřitelná rychlost, obětavost, pracovitost. Pracovní tým se od 17. března postupně rozrůstal o báječné lidi, kteří se zapojili do výzvy starosty obce na šití roušek pro naše obyvatele. Dnešním dnem bude pokryta nejen naše obec čítající 2000 občanů, ale počet vyrobených roušek silně překračuje naše potřeby. Roušky, které jsou navíc, budou částečně uloženy na obecním úřadě a budou se vydávat v kanceláři OÚ, za podmínek, které je třeba ještě doladit. Brzy vás budeme informovat.
Švadlenky v šití pokračují a další hotové roušky se budou předávat do potřebných sociálních zařízení. Pokud doma tedy stále šijete a nevíte komu roušky poskytnout – kontaktujte, prosím koordinátorku Blanku Janišovou na tel. č. 773 575 353. DĚKUJEME.
Velké poděkování patří také týmu zaměstnanců obecního úřadu, kteří je do vašich domácností v tomto nelehkém čase předávají. 
Z terénu
V „halenkovické šicí dílně“ se ušil neuvěřitelný počet roušek, a to přes 2 500 kusů
- děkujeme všem, kteří se zapojili do procesu, každý článek v této spolupráci byl velkým přínosem;
- děkujeme těm, kteří reagovali na výzvu a poskytli potřebný materiál, v současné době nedostupný;
- poděkování také těm, kteří měli vlastní roušky a „obecní“ v současné chvíli přenechali ostatním;
- reagovalo se také na dotaz maminek - naše holky ušily cca 300 dětských roušek;
- poděkování všem rodinným příslušníkům našich holek šiček za součinnost a trpělivost - jejich domovy se nyní téměř na dva týdny proměnily v „šicí dílny“. 
                                                                                                                                                                                                Blanka Janišová
Velké poděkování týmu šiček a pomocníků, kteří se operativně a rychle zapojili do šití a žehlení roušek:
Adéla Machalová, Ludmila a Liduška Juřenovy, Marie Kašpárková, Ludmila Trvajová s rodinou, Eliška a Rostik Trvajovi, Věra Kociánová, Jiřina Kadlecová,  manželé Almáši, Lenka Hastíková, Eva Skácelová, Vlasta a Katka Hrbáčkovy, Nela Škrobáková, Ludmila Železníková, Vilma Skřivánková, Viera Malárová, Dagmar Holásková, Marie Chochulová, manželé Drábkovi, manželé Šandovi, Jitka Brázdilová, Zuzana Krzempková a Patrik Říha

  

Aktualizace 23. 3. 2020

Po víkendu obdržela naše roznášková služba dalších 1000 roušek. Brzy se k vám dostanou. Tvůřčímu týmu - nesmírné díky. 

Aktualizace 20. 3. 2020

Neúnavný tým šiček dodal dalších 200 roušek

Dnes v pátek 20. března pokračují zaměstnanci OÚ v donášce pratelných roušek z naší domácí halenkovické dílny. Děvčatům opět velké díky. Prosíme o spolupráci a vzájemnou ohleduplnost, pokud se vám jako rodině podařilo si zajistit roušky samostatně, informujte o tom naši donáškovou službu. Jde o to, aby se v první vlně roušky dostali opravdu především k těm nejpotřebnějším. Děkujeme za pochopení.

Děvčata šičky v šití samozřejmě pokračují. Pokud má někdo zájem o zapojení se do týmu šití a žehlení roušek prosíme, kontaktujte koordinátorku Blanku Janišovou, tel: 773 575 353. Dále ze šicí dílny je velký zájem o gumičky, lemovky, šňůrky do montérek nebo jiné tkaničky, které byste mohli postrádat, prosíme, odložte je na stůl v přízemí obecního úřadu, děkujeme za spolupráci.

Mezi obyvateli s trvalým pobytem jsou míněny samozřejmě i děti. Rada od švadlenek nejen pro maminky: zavíracím špendlíkem nebo uzlíkem gumičku zkrátíte a upravíte tak potřebnou velikost třeba na dítě. Jakmile nebudou k dispozici gumičky, budou se všívat šňůrky. Gumičky výrobní postup však urychlují. Znovu, prosíme o schovívavost, toleranci a pochopení. Děkujeme.

  

S povinným nošením roušek souvisí následující informace o nakláddání s odpadem

Stanovisko Státního zdravotního ústavu k nakládání s odpadem v době epidemie COVID-19 a sdělení MŽP k nakládání s ochrannými rouškami.
Domácnosti v karanténě (nebo domácnosti s potvrzeným onemocněním COVID-19) by měly svůj veškerý odpad (včetně použitých roušek a kapesníků) ukládat do pytlů a zavázané pytle odkládat výhradně do směsného komunálního odpadu. 
Pro domácnosti, které nejsou v karanténě nebo nejsou přímo infekční se nic, ani v třídění odpadů, nemění.

Stanovisko SZÚ:

Doporučení MŽP:


Aktualizace 19. 3. 2020

Je připraveno prvních 250 roušek  

Od dnešního dne (tj. 19. 3. 2020) distribuují zaměstnanci obce do každé domácnosti šité pratelné roušky s návodem na použití. Roušky budou nejprve předávány obyvatelům s trvalým pobytem v Halenkovicích. Roznos začíná na Obecnicích.

Velké poděkování týmu šiček a pomocníků, kteří se operativně a rychle zapojili do šití a žehlení roušek:
Adéla Machalová, Ludmila a Liduška Juřenovy, Marie Kašpárková, Ludmila Trvajová s rodinou, Eliška a Rostik Trvajovi, Věra Kociánová, Jiřina Kadlecová,  manželé Almáši, Lenka Hastíková, Eva Skácelová, Vlasta a Katka Hrbáčkovy, Nela Škrobáková, Ludmila Železníková, Vilma Skřivánková, Viera Malárová, Dagmar Holásková, Marie Chochulová, manželé Drábkovi, manželé Šandovi, Zuzana Krzempková a Patrik Říha


Aktualizace 18. 3. 2020
Hledáme dobrovolníky na šití a žehlení roušek. Bližší informace poskytne Blanka Janišová, telefon: 773 575 353 Roušky budou nastříhané.

Aktualizace 17. 3. 2020
V souvislosti s vydaným Usnesením vlády ČR o přijetí krizového opatření, které zakazuje volný pohyb osob, žádáme občany, aby používali k nákupům zejména naše (místní) provozovny potravin, které jsou dobře zásobeny a nevystavovali sebe nebo druhé zbytečnému nebezpečí nákazy nemocí COVID-19 pohybem ve velkých supermarketech nebo ve městech s větším počtem lidí.
Děkuji.
Jaromír Blažek, starosta