Letní komunitní tábory Halenkovice


2024

I v letošní roce se podařilo vedení obce Halenkovice zařídit letní tábor pro děti. Po loňském úspěchu jsme letos domluvili celkem tři turnusy, dva pro děti prvního stupně a jeden pro školkáčky. Termíny jednotlivých táborů vidíte na plakátu níže.

Přihlašování probíhá online na www.klubkosm.cz, a to již nyní. Místo je rezervováno 5 dní od schválení přihlášky. Přihláška je závazná po úhradě nevratné zálohy 500 Kč a dodání dokumentů k dotaci. Storno podmínky, podmínky dotace a další informace naleznete na webu www.klubkosm.cz. 

Věříme, že si ten svůj tábor vyberete a děti stráví hezké dny mezi kamarády.2023

O prázdninách se poprvé konal na Halenkovicích tzv. komunitní tábor, a to ve dnech 10. - 14. července 2023, pod záštitou SVČ Klubko Staré Město. Určen byl pro děti od první do čtvrté třídy. Vedoucí jsme byly tři – Blanka Stuchlíková, Marta Moučková a Veronika Idesová. Všechny tři jsme zaměstnankyně zdejší základní školy. Dětí se nám přihlásilo 27 a každý den od sedmi ráno do čtyř odpoledne s námi trávily čas. Škola nám poskytla prostory družiny a tělocvičny, a také cvičnou kuchyňku, kde probíhala příprava a konzumace svačinek. Děti měly zajištěny dvě svačiny za den a  pitný režim. Oběd pro nás vařily paní kuchařky ve školní jídelně.
 
Počasí nám krásně vyšlo, celý týden bylo teplo a slunečno. Někdy až moc horko, proto jsme se snažili venkovní aktivity zvládnout dopoledne a odpoledne jsme byli třeba v tělocvičně nebo ve družině. Za celý týden jsme si zahráli spoustu zajímavých her a děti si ozdobily barvami na textil batůžky, které od nás dostaly. Byli jsme na návštěvě u paní Vydrové v Zádřinoví, která chová a cvičí psy. Ukázala nám, jak pejsci nahánějí ovečky do ohrady a pak psí sport zvaný ,,agility“. Její vyprávění o pejscích bylo velice zajímavé a dětem se mezi všemi těmi zvířátky moc líbilo. V týdnu si na nás udělali čas také pánové z TJ Halenkovice Jiří Sudolský a Roman Janeček. Připravili si pro děti hry s fotbalovým míčem, jako třeba překážkovou dráhu, zápas a jiné. Sportovně strávené dopoledne nejvíc asi ocenili kluci, ale ani děvčata neměla šanci se nudit. Čas si na nás udělali i halenkovičtí hasiči, které jsme navštívili jedno odpoledne. Pan Josef Gabrhelík nás provedl celou hasičskou zbrojnicí a zapůjčil dětem k vyzkoušení hasičskou výstroj.Všechna hasičská auta a jejich vybavení předvedli dětem pánové Jaromír Kocián a Filip Liška. A protože bylo hodně horko, tak úplně nejlepší bylo nakonec osvěžení pod vodní sprchou.

A ještě jednu návštěvu jsme absolvovali, a to do místní knihovny, kam nás pozvala paní knihovnice Pavlínka Bieberlová. Ta měla pro děti připravený krásný program na téma ,,Večerníček“. Strávili jsme zde příjemné a zajímavé odpoledne. Poslední den jsme dětem připravily pirátskou stezku, kde musely na stanovištích plnit úkoly, aby nakonec našly poklad v podobě sladkostí a placek na památku od OÚ Halenkovice. A na rozloučení jsme dětem připravily pohoštění s pizzou, šampaňským (samozřejmě dětským), melounem apod. Celý týden jsme si spolu náramně užili a můžeme se těšit na příští prázdniny.
 
Zároveň bych chtěla moc poděkovat svým dvěma kolegyním, všem, kteří se spolu s námi podíleli na tvorbě programu pro děti, paní ředitelce Marii Kašíkové za poskytnutí zázemí v ZŠ Halenkovice, kuchařkám za chutné obědy a vedení obce Halenkovice za podporu.

Blanka Stuchlíková
2023


FOTOGALERIE