Hlášení místního rozhlasu


Hlášení místního rozhlasu 23. 9. 2022


 

 • Oznámení k volbám do zastupitelstva obce. Volby do zastupitelstva obce se uskuteční v pátek 23. září od 14.00 hod. do 22.00 hod. a v sobotu 24. září 2022 od 8,00 hodin do 14,00 hodin. Místem konání voleb je sál KD Halenkovice pro všechny voliče s trvalým pobytem v obci Halenkovice. Voliči bude umožněno hlasování poté, kdy prokáže svou totožnost a státní občanství České republiky nebo občanství jiného státu EU platným dokladem (cestovní pas, občanský průkaz, průkaz o povolení k pobytu). Každému voliči bude doručen tři dny přede dnem voleb (do úterý 20.09.2022) hlasovací lístek. Pokud by vám doručen nebyl, zastavte se v kanceláři OÚ pro lístek nový. Spolu s ním bude voličům doručen též informační leták, v němž budou seznámeni s údaji potřebnými pro realizaci volebního práva. Lístky budou k dispozici i ve volební místnosti. Kdo z voličů se nemůže ze závažných, například zdravotních důvodů k volbám dostavit, může volit doma do přenosné urny. Požadavky hlaste do kanceláře telefonicky na tel. č. 577 945 756 nebo 737 230 573. nebo je může nahlásit, osobně kterákoliv vámi pověřená osoba.
 • Vedoucí rybářského kroužku oznamuje, že v sobotu 24. září se konají dětské rybářské závody na Pěnném. Sraz zájemců je v 9 hodin na Pláňavách u kulturního domu. Případě špatného počasí (deště) se termín posouvá o týden.
 • Veterinářka, MVDr. Stiksová, oznamuje, že v neděli 25. září 2022 proběhne vakcinace psů a koček proti vzteklině a jiným onemocněním. Cena vakcíny proti vzteklině je 150,- Kč. K dispozici budou také přípravky na odčervení a odblešení. Očkovací průkaz zvířete vezměte se sebou. Očkování bude probíhat: od 9:00 hod. na Dolině, od 10:00 hod. na Pláňavách a od 11:00 hod. na Dolním Konci.
 • Včelařský spolek vás zve na zábavné a vzdělávací odpoledne a setkání včelařů a jejich rodinných příslušníků. Akce se koná v sobotu 24. září od 14.00 hod. na spolkovém včelíně v zámeckém parku v Napajedlích. Občerstvení zajištěno, i včelařské speciality.
 • Pojízdná prodejna Moravos bude v sobotu 24. září 2022 prodávat v Halenkovicích koření, krmivo pro zvířata, hnojiva, drogerii, krémy, masti a konzumní brambory. Prodej se uskuteční v 10.50 hod. na Dolině, v 11.10 hod. na Dolním Konci a v 11.30 hod. na Pláňavách. Další prodej 5. října 2022.
 • Zahrádkářské potřeby p. Košábková přijímá objednávky na krouhané zelí. 
 • MUDr. Káňa oznamuje, že očkuje prosti chřipce nad 65 let zdarma.
 • Kondiční a rytmické cvičení pro ženy (Zumba) probíhá v tělocvičně ZŠ Halenkovice vždy v pondělí od 19:30 do 21:00 hod. Zakončeno je protahovacími cviky. Vstup 50,- Kč. Cvičení je volně přístupné pro všechny zájemkyně.
 • COOP Jednota Halenkovice nabízí k prodeji cibuli na uskladnění, balení 5 kg/85,- Kč.
 • Vážení občané, právě započaly stavební práce na rekonstrukci budovy hasičské zbrojnice. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti při návštěvě sběrného dvora na Pláňavách. Děkujeme.
 • Jednorázový příspěvek na dítě 5 000 Kč vyřídíte přes kontaktní místo CZECH POINT také na našem úřadě, v úřední dny, to je v pondělí a ve středu. Více informací získáte na našich webových stránkách nebo v kanceláři OÚ.
 • MUDr. Petr Káňa oznamuje svým pacientům, že v Halenkovicích ordinuje v pondělí 26.09.2022. Další ordinační den u nás je PO 10.10.2022
 • MUDr. Káňa oznamuje, že ve čtvrtek 29.9. a v pátek 30.9. čerpá řádnou dovolenou. Zastupuje MUDr. Bakalíková pouze v dopoledních hodinách.
 • Pan Ovesný v sadě v Halenkovicích nabízí prodej trnek na samosběr. Informace na tel.  č. 736 514 284.
 • Dětský lékař MUDr. Okénka oznamuje, že dětská poradna v Halenkovicích bude v úterý 11.10.2022.
 • Zahrádkářský svaz Halenkovice oznamuje, že přijímá objednávky na pálení kvasů, moštování a vaření povidel. Zájemci se mohou hlásit u pana Dalibora Stuchlíka na tel. č. 773 482 040. 
 • ZTRÁTY A NÁLEZY: Našel se klíček na přívěsku s autem a další na přívěsku motoshop Kabourek. Kdo je postrádá, může se přihlásit v kanceláři OÚ Halenkovice.
 • Obec Halenkovice oznamuje, že do konce měsíce října je splatný poplatek za stočné. Upřednostňujeme bezhotovostní platbu. Platba kartou a v hotovosti je možná v pondělí a ve středu od 8.00 do 11.00 hodin a od 15.00 do 17.00 hodin. 
 • Z důvodu výskytu ptačí chřipky na území ČR, upozorňuje Státní veterinární správa chovatele drůbeže na vydaná opatření k zamezení šíření této nemoci. Více informací najdete na webu obce a na úřední desce.
 • Vážení spoluobčané, spustili jsme pro vás službu Mobilní Rozhlas, díky které s vámi nyní můžeme komunikovat moderně a efektivně. Všichni, kteří se do Mobilního Rozhlasu zaregistrují, od nás budou dostávat důležité informace o dění v obci Halenkovice, a to prostřednictvím SMS, e-mailů nebo zpráv do aplikace v mobilním telefonu. Získáte tak novinky z úřadu přímo do telefonu, upozornění na krizové situace – výpadky energií, blížící se vichřice, dopravní uzavírky atd. Dále pozvánky na sportovní a kulturní akce, účast ve veřejných anketách apod. Registrace je zdarma. Sami si můžete nastavit, jaké informace vás zajímají. Vaše údaje budou v bezpečí v souladu s GDPR obecným nařízením o ochraně osobních údajů.