Klub vojáků v záloze Halenkovice


Dlouhodobě působí v Halenkovicích Klub vojáků v záloze, který navazuje na bohatou tradici činnosti halenkovického Svazarmu. Klub vojáků v záloze Halenkovice je samostatná organizace s právní subjektivitou, kterou metodicky řídí Svaz vojáků v záloze ČR (SVZ ČR), jako součást Sdružení sportovních svazů ČR, vzniklých po transformaci zaniklého Svazarmu.

Činnost KVZ Halenkovice je zaměřena na sportovní střelbu z malorážních a velkorážních zbraní. Členové klubu se v rámci své činnosti účastní nejen postupových soutěží pořádaných SVZ ČR, ale i střeleckých soutěží, pořádaných jednotlivými kluby ve Valašsko-slovácké oblasti, pod který je klub KVZ zařazen v rámci ČR. Z důvodu omezeného počtu střelnic využívají členové KVZ Halenkovice pro svoji sportovní činnost střelnice v Kvasicích, Kroměříži, Napajedlích a v omezeném počtu i střelnice v Brně, Olomouci a střelnici Policie ČR v Holešově. 

Klubu vojáků v záloze Halenkovice ve svých řadách rád přivítá nové zájemce o členství. Pro podrobné informace o činnosti KVZ Halenkovice, můžete kontaktovat předsedu klubu, p. Josefa Hrbáčka.

Z akcí klubu 

Ukončení sezony 2018

8.12.2018 pořádal westernový klub Otrokovice střelecký závod který se konal na ukončení střelecké sezony 2018.
V rámci dobrých vstahů mezi kluby jsme dostali pozvání a tohoto závodu jsme se zůčastnili. Závod se pořádal na střelnici v Kvasicích v přátelském duchu. Střílelo se na netradiční terče – sněhulák, balamuta, kapr, tím se stal
závod zajimavější. Po ukončení střelby a vyhlášení výsledků jsme hodnotili uplynulou sezonu nad klobásou z udírny a malým pohoštěním které připravil pořadatel soutěže.
Střelecký závod „100letých'“

střelnice Kvasice | 24. 11. 2018

Klub vojáků v záloze se 24. listopadu 2018 zůčastnil VII. ROČNÍKU „Střelecký závod 100letých'“, který pořádal spolek
westernové střelby Otrokovice a SSK WESTERN Z. S. Otrokovice z velkorážní pistole a revolveru.Plnění odznaku kvalifikace armádního střelce

střelnice Kvasice | 3. 11. 2018

Vsobotu 3.listopadu 2018 proběhla na střelnici v Kvasicích střelecká soutež s názvem Plnění odznaku kvalifikace armádního střelce. Každý sportovec musel splnit sedm střeleckých disciplín z vekorážní pistole a útočné pušky.
Střelecká soutěž KVAS je soutěží jednotlivců k získaní odznaku KVAS a prokázání úrovně střeleckých dovedností branného spolku,členů SVZ  ČR, ve vztahu k potřebám AČR. Soutěžilo se dle platných  pravidel sportovní činnosti SVZ ČR.


O  pohár Hanáckých Athén

střelnice Kroměříž | 27. 10. 2018

27. října 2018 uspořádal Klub vojáků v záloze Kroměříž soutěž O pohár Hanáckých Athén. Znašeho klubu se zůčastnili dva sportovci,celkem bylo zastopeno devět klubů z valašsko slovácké oblasti.
 


Závod – střelba z velkorážní  pušky

střelnice Kvasice | 7. 10. 2018

KVZ Halenkovice uspořádal v neděli 7. 10. 2018 závod ve střelbě z velkorážní pušky vzor 58.
Do první desítky se umístili Josef Hrbáček – 4. místo a Antonín Stratil – 9. místo. Gratulujeme.


Memoriál Petra Machaly

25. 8. 2018
Do první desítky se umístili Josef Hrbáček – 8. místo a Antonín Stratil – 9. místo. Gratulujeme.Střelecké závody – mistři střelby vs. střelci

střelnice Napajedla | 28. 7. 2018
Do první desítky se umístil Josef Hrbáček – 6. místo. Gratulujeme.


Kvasická skala 2018

 


Dětský den 2007 – Hurá prázdniny

V roce 2007 klub společně s rodiči uspořádal akci pro děti – zahájení prázdnin. Sešli jsme se v polích v katastru obce Halenkovice. K dispozici byla i stylová polní kuchyň. 

Z historie klubu 

Svazarm Halenkovice

 

 

KVZ Halenkovice


  Internetové stránky Svazu vojáků v záloze České republiky máte k dispozici v odkazu níže.


Kontaktní informace:

Název klubu: KVZ Halenkovice
Sídlo klubu: č.p. 192, 763 63 Halenkovice
Oblast SVZ ČR: Valašskoslovácká
Okres: Zlín
Datum vzniku klubu: 11. 3. 1992
Kraj: Zlínský
Evidenční číslo KVZ v SVZ ČR: 019
IČO: 644 67 023

Statutární zástupce KVZ:
Josef Hrbáček, předseda KVZ
hrbacekfesoj@seznam.cz
608 858 959