Hlášení místního rozhlasu


Hlášení místního rozhlasu 21. 2. 2024AKTUÁLNĚ

 • Město Napajedla informuje, že most přes řeku Moravu bude zcela uzavřen od 3. 3. 2024 do začátku zimního období a následně od jara 2025 do konce listopadu 2025. Cyklistická stezka na levém břehu řeky bude uzavřena pouze po dobu bourání prvního mostního pole a následně po dobu výstavby nosné konstrukce v 1. mostním poli., tj. cca 2 x 14 dní za celou dobu stavby. Komfortní kyvadlová doprava bude občanům k dispozici po celou dobu stavby, tj. i během zimního období.
 • Společnost EG.D upozorňuje, že v katastru obce Halenkovice bude z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy dočasně přerušena dodávku elektrické energie. Vypnuta bude ve čtvrtek 7. 3. 2024 od 7:30 do 14:30 hodin. Seznam jednotlivých čísel popisných, kterých se vypnutí týká, najdete na úřední desce a na webu obce.
 • Zahrádkářské potřeby p. Košábková oznamuje, že přijímá objednávky na sadbové brambory z Vysočiny. 
 • Upozorňujeme občany, že v části obce Svaté je dlouhodobá porucha na veřejném osvětlení.
 • Vyplněné dotazníky do ankety k dopravní situaci v obci a obecnímu rozhlasu můžete v tištěné podobě (1 dotazník je součástí Zpravodaje) vhazovat do boxu ve vstupní hale obecního úřadu. Prázdný dotazník si můžete vyzvednout v kanceláři úřadu. Další možností je hlasovat online, podrobné informace jsou na webu obce.
 

POJÍZDNÉ PRODEJNY A DALŠÍ PRODEJCI

 • Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 22. 2. 2024 v 11:15 hod. prodávat na Pláňavách: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak bude vykupovat králičí kožky – cena 10 Kč/ks.
 • Pojízdná prodejna řeznictví Zbořil Otrokovice bude prodávat v Halenkovicích ve čtvrtek 22. února od 10:30 do 10:45 na Dolině, od 10:50 do 11:20 na Pláňavách a od 11:30 od 11:40 na Dolním Konci. V nabídce má čerstvé vepřové a hovězí maso z českých chovů a vlastní uzeninu a zabijačku. Tento týden vepřová pečeně s kostí za 140,-Kč/kg a Zbořilova klobása za 199,-Kč/kg.
 • Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v neděli 10.3.2024 kontroly a čištění komínů za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování a frézování komínů. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989
 • Soukromý prodejce p. Skladaný z Prostějova bude prodávat v pondělí 18. března v Halenkovicích na sále KD od 9.00 do 12.00 hod.: pánský, dámský, dětský textil a spotřební zboží za výhodné ceny.
 

KULTURA

 • Hospůdka na hřišti zve na Zabijačkový kotlík. Akce se koná v sobotu 24. února od 16.00 hod. Hraje country hudba: banjo, basa, kytara. K dispozici budou zabijačkové pochoutky formou talířkového menu.
 • Farnost Halenkovice vás zve na Povídání o letadlech a cestování v nich. Beseda se koná čtvrtek 29. února 2024 v multicentru knihovny Halenkovice od 19:00 hodin.
 • Vážené děti, maminky a tatínkové, zveme vás na Dětský karneval, který se koná v sobotu 2. března na sále KD od 14.30 do 17.30 hod. Vstupné pro děti od 3 do 10 let je 40 Kč. Dospělí zaplatí 80 Kč. Součástí bude tombola. Návštěvu letos přislíbil loupežník Lotrando.
 • Knihovna Halenkovice vás zve na cestovatelskou besedu Zahrady střední Itálie. Přednášet bude Vlasta Hrózová. Beseda se koná ve středu 6. března od 18 hodin v multicentru.
LÉKAŘI

 • MUDr. Káňa ordinuje v pondělí 26. února 2024. Vzhledem k častým dotazům dále oznamuje svým pacientům, že pokračuje ve své lékařské praxi.
 • Dětský lékař MUDr. Karel Okénka oznamuje, že dětská poradna v Halenkovicích v měsíci ÚNORU nebude. Další termín zatím není stanovený.
 • MVDr. Iveta Stiksová oznamuje opětovné zahájení základní léčebné a preventivní veterinární činnosti s možností ošetření zvířete v domácím prostředí chovatele (základní vyšetření, vakcinace, odčervení, čipování, vystavení OP, pasů, drobné chirurgické zákroky, kastrace koček, chovatelské a výživové poradenství, zhodnocení zdravotního stavu, doporučení k specializovanému vyšetřeni, euthanasie... atd.) Kontakt : 604 247 048 (telefonické objednávky v pracovní dny po 16. hodině)
 

OSTATNÍ

 • Sociální pracovnice MěÚ Otrokovice, p. Alena Mrázková poskytuje poradenství a pomoc při řešení tíživé životní situace, např. pečujícím osobám, seniorům, lidem s existenčními problémy, poradenství v oblasti vyřízení dávek sociální podpory a pomoci (příspěvek na péči, příspěvek na bydlení, dávky hmotné nouze), dluhové poradenství, zprostředkování sociálních služeb. Je možné si sjednat osobní schůzku, a to na tel. 601 156 351, nebo email: mrazkova@muotrokovice.cz.
 • Kdo má zájem o nejnovější výtisk Halenkovického zpravodaje, může si jej vyzvednout v přízemí kulturního domu, případně v kanceláři OÚ.

  

REKLAMA

 • Veronika Karbowiak nabízí masáže – maderoterapie, relaxační a rekondiční masáže, baňkování, havajskou masáž lávovými kameny. Provozovna je v Otrokovicích na ulici Čechova 1604. Více informací najdete na www.masaze-veronic.cz nebo na tel. č. 735 724 834.
 • Společnost Dřevo Habrovany nabízí štípané palivové dřevo tvrdé i měkké za loňské ceny s dovozem až domů. Polínka o délce 25, 33 a 50 cm, v akci je i suché dřevo k okamžitému topení a „metrovky“ štípané. Objednávat můžete na telefonním čísle: 739 572 972 nebo www.drevohabrovany.cz.
 • Soukromá firma nabízí stálou brigádu. Jedná se o roznos reklamních letáků v obci a okolí. Vhodné pro pracující, studenty, seniory nebo maminky na MD. V případě zájmu volejte na tel. č. 778 485 537 nebo pište na jumaru@email.cz.
 • Firma Eagle Eyes hledá nové kolegy na pozici vrátný/strážný ve firmě FAGUS Halenkovice. Místa jsou vyhrazena pouze pro osoby OZP (osoby s invalidním důchodem). Nabízí zkrácený úvazek 30 hodin týdně. Pro bližší informace volejte na telefonní číslo 607 005 220 p. Strnadel. Nebo pište na email: strnadel@eagle-eyes.cz. 

STÁLÉ HLÁŠENÍ

 • Společnost E.GD žádá o odstranění dřevin ohrožujících bezpečný a spolehlivý provoz elektrického distribučního zařízení. Odstranění provádějte průběžně a podle pokynů, které jsou uvedeny na webu obce. Pokud vlastníci či uživatelé nemovitostí neprovedou ořez dřevin způsobem a v termínu, jak je uvedeno, zaměstnanci společnosti vstoupí následně na dotyčné pozemky a nezbytné zásahy provedou na náklady firmy.

 • Nezvládáte platit účty za bydlení, například nájem, energie, vodu? Stát nabízí pomoc v podobě příspěvku na bydlení. Pro více informací přijďte na náš úřad. Zájemcům je možné předat informační letáček nebo je odkázat přímo na help linku Člověka v tísni 770 600 800.

 • Vážení spoluobčané, od 1. 1. 2023 na základě změny zákona automaticky získají datovou schránku všichni živnostníci a nepodnikající právnické osoby. Prosíme, pokud patříte do jedné ze jmenované skupiny a dosud datovou schránku nemáte, věnujte této zprávě pozornost. Přístupové údaje obdržíte doporučeným dopisem během měsíce ledna, února nebo března 2023. Datovou schránku si také můžete založit sami již nyní. Více informací naleznete na webových stránkách www.chcidatovku.cz.

 • Vážení spoluobčané, spustili jsme pro vás službu Mobilní Rozhlas-Munipolis, díky které s vámi nyní můžeme komunikovat moderně a efektivně. Všichni, kteří se do Mobilního Rozhlasu zaregistrují, od nás budou dostávat důležité informace o dění v obci Halenkovice, a to prostřednictvím SMS, e-mailů nebo zpráv do aplikace v mobilním telefonu. Získáte tak novinky z úřadu přímo do telefonu, upozornění na krizové situace – výpadky energií, blížící se vichřice, dopravní uzavírky atd. Dále pozvánky na sportovní a kulturní akce, účast ve veřejných anketách apod. Registrace je zdarma. Sami si můžete nastavit, jaké informace vás zajímají. Vaše údaje budou v bezpečí v souladu s GDPR obecným nařízením o ochraně osobních údajů.