Hlášení místního rozhlasu


Hlášení místního rozhlasu 26. 9. 2023

 • MUDr. Káňa oznamuje, že v Halenkovicích ordinuje v pondělí 9.10.2023.
 • Jednota COOP Halenkovice nabízí cibuli, balení 5 kg za 99,90 Kč – akce platí do vyprodání zásob.
 • Prodejna zahrádkářských potřeb – paní Košábková přijímá objednávky na krouhané zelí.    
 • Kdo má zájem o nejnovější výtisk Halenkovického zpravodaje, může si jej vyzvednout v přízemí kulturního domu, případně v kanceláři OÚ.
 • Zahrádkáři Halenkovice oznamují, že v průběhu měsíce října se začnou pálit podzimní kvasy. Zájemci ať volají: Dalibor Stuchlík - tel. 773 482 040.  
 • Stravné na říjen 2023
MŠ    do  6 let                      1166,-
           7 let                           1254,-

ZŠ       7 - 10 let                    620,-
           11 - 14 let                   640,-
           15 let                          660,-
Výběr v hotovosti bude probíhat v úterý 26. 9. a ve středu 27. 9. 2023 od 7.00  do 15.00  hod.
Dodržujte stanovené dny k prodeji, prosím. Vedoucí školní jídelny, Jarmila Gabrhelíková  
 
 • Drůbežárna Prace bude ve středu 27.  září  v 11:15 hod. prodávat na Pláňavách: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, brojlerová kuřata, káčata, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak bude vykupovat králičí kožky – cena 15 Kč/ks.
 • Ve čtvrtek 28. září 2023 se na plochodrážním stadionu Březolupy bude konat finálový závod seriálu Mistrovství ČR jednotlivců na ploché dráze. Začátek závodu je stanoven na 14.00 hodin.
 
 • Podzimní výstava Zahrada Věžky, se koná od čtvrtku 28. září do neděle 1. října, každý den od 9 do 16 hodin. Nakoupit si můžete květiny, stromky, potřeby pro dům i zahradu, řemeslné výrobky a jiné. Bohatý doprovodný program – hudební vystoupení kapel, zábavný program pro děti, výstava řezaných květin a mnoho dalšího. Více na www.zahradavezky.cz.
 
 • Ve čtvrtek 5. října se od 13.00 do 17.00 v sále KD v Halenkovicích uskuteční Dětský bazárek. Nakoupit si můžete dětské, dámské a pánské oblečení, obuv, hračky, knihy a potřeby pro miminka. Zájemci o prodej se mohou hlásit na hanackova.mar@seznam.cz.
   

 • Pojízdná prodejna Moravos bude v sobotu 7. října prodávat v Halenkovicích koření, krmivo pro zvířata za snížené ceny, hnojiva, drogerii, krémy, masti a konzumní brambory. Prodej proběhne v 10.35 hod. na Dolině, v 10.50 hod. na Dolním Konci a v 11.05 hod. na Pláňavách. Další prodej 18.10.2023.
 • Letecko-modelářský klub ve spolupráci se ZŠ a MŠ Halenkovice Vás srdečně zvou na halenkovickou DRAKIÁDU. Se svými dráčky se můžete zapojit do velkého dračího rejdění, které proběhne v sobotu 7. 10. 2023 na modelářském letišti Vrchovice. Začátek akce je ve 13.00 hod. Občerstvení je zajištěno.
 • Knihovna Halenkovice a Doubravkaart vás zvou na kurz, kde se naučíte techniku AKRYL. Kurz se koná 7. a 8. října v multicentru. Více na www.doubravkaart.cz. Pomůcky v ceně.
   

 • Dětský lékař MUDr. Karel Okénka oznamuje, že dětská poradna v Halenkovicích v měsíci říjnu nebude. Další termín zatím není stanovený.
 
 • Rozsáhlá nabída kroužků pro děti je k dispozici na webu obce ZDE
 • Společnost Dřevo Habrovany nabízí levné štípané palivové dřevo. Skladem tvrdé i měkké – o délce polínek 25, 33 a 50 cm, dále pak i suché dřevo – v délce polínek 33 a 50 cm. Doprava zajištěna až k Vám domů."
  Kontakt a objednávky na telefonním čísle: 739 572 972 nebo www.drevohabrovany.cz.

 • Společnost E.GD žádá o odstranění dřevin ohrožujících bezpečný a spolehlivý provoz elektrického distribučního zařízení. Odstranění provádějte průběžně a podle pokynů, které jsou uvedeny na webu obce. Pokud vlastníci či uživatelé nemovitostí neprovedou ořez dřevin způsobem a v termínu, jak je uvedeno, zaměstnanci společnosti vstoupí následně na dotyčné pozemky a nezbytné zásahy provedou na náklady firmy.

 • Nezvládáte platit účty za bydlení, například nájem, energie, vodu? Stát nabízí pomoc v podobě příspěvku na bydlení. Pro více informací přijďte na náš úřad. Zájemcům je možné předat informační letáček nebo je odkázat přímo na help linku Člověka v tísni 770 600 800.

 • Vážení spoluobčané, od 1. 1. 2023 na základě změny zákona automaticky získají datovou schránku všichni živnostníci a nepodnikající právnické osoby. Prosíme, pokud patříte do jedné ze jmenované skupiny a dosud datovou schránku nemáte, věnujte této zprávě pozornost. Přístupové údaje obdržíte doporučeným dopisem během měsíce ledna, února nebo března 2023. Datovou schránku si také můžete založit sami již nyní. Více informací naleznete na webových stránkách www.chcidatovku.cz.

 • Vážení spoluobčané, spustili jsme pro vás službu Mobilní Rozhlas-Munipolis, díky které s vámi nyní můžeme komunikovat moderně a efektivně. Všichni, kteří se do Mobilního Rozhlasu zaregistrují, od nás budou dostávat důležité informace o dění v obci Halenkovice, a to prostřednictvím SMS, e-mailů nebo zpráv do aplikace v mobilním telefonu. Získáte tak novinky z úřadu přímo do telefonu, upozornění na krizové situace – výpadky energií, blížící se vichřice, dopravní uzavírky atd. Dále pozvánky na sportovní a kulturní akce, účast ve veřejných anketách apod. Registrace je zdarma. Sami si můžete nastavit, jaké informace vás zajímají. Vaše údaje budou v bezpečí v souladu s GDPR obecným nařízením o ochraně osobních údajů.