Bezdrátový rozhlas


V letošním roce byl v Halenkovicích vybudován a zprovozněn nový bezdrátový rozhlas. Rozhlas bude také sloužit jako výstražný a varovný systém k ochraně obyvatelstva. Celkově je po obci rozmístěno 26 ozvučených míst.

Akce byla financována formou dotací ze Zlínského kraje z programu obnovy venkova. Dotace Zlínského kraje jsou v celkové výši 40%, což je cca 532 000 Kč a bezúročná půjčka 30% tj. 399 000 Kč - rozloženo do splátkového kalendáře na příští dva roky. Obec Halenkovice se podílela 30% tj. částkou 400 000 Kč. Celkové náklady na realizaci dosáhly částky cca 1 330 000 Kč.

Dodavatelem systému bezdrátového ozvučení je firma Satturn Holešov, která vzešla z výběrového řízení. Systém umožňuje obousměrný provoz pro přenos dat a dá se v budoucnu dále rozšiřovat o další prvky zpětné kontroly (monitorování úhrnu srážek, průtoku vody v potoce, teplot atd.).

Výstavba je ukončena a rozhlas zprovozněn. I nadále očekáváme vaše připomínky k jeho funkčnosti. Věříme, že přispěje k lepší informovanosti obyvatel a bude plnit i funkci výstražnou a ochranou.

Zvukové pokrytí obce ovšem stále není stoprocentní. Občané, zejména z okrajových částí, mohou proto využít nabídky úřadu a pořídit si malý radiový přijímač, který jim umožní poslech hlášení rozhlasu v pohodlí domova. Toto zařízení je možné koupit v kanceláři OÚ. Cena pro domácnosti, které nejsou v dosahu vysílání kabelové televize a hlásicích míst (dle projektové dokumentace) je stanovena na 500 Kč. Zájemci, kteří jsou v dosahu, a přesto by si přijímač rádi zakoupili, musí uhradit plnou cenu tj. 1777 Kč.