Pošta Halenkovice


První poštovní úřad v Halenkovicích byl zřízen v květnu roku 1897 na Pláňavách. Po dvou měsících byl však úřad znovu odstěhován do Napajedel. Doručování pošty v obci fungovalo, ale poštovní úřad byl zřízen až v roce 1935 v místní části Dědina. V roce 1951 se úřad přestěhoval opět do centra obce na Pláňavy do domu č.p. 350. V roce 1976 požádala Okresní správa spojů o přemístění poštovního úřadu do vhodnějších prostor. Proto byl na Pláňavách vykoupen a upraven rodinný dům č.p. 175. Z důvodu snižování nákladů na doručovací službu a velké rozlohy Halenkovic, rozhodlo v roce 1997 ředitelství České pošty ve Zlíně o zřízení zamykatelných doručovacích schránek tzv. LDS pro obyvatele odlehlých částí obce. Toto opatření se týká obyvatel obecních částí Hradská, Járky, Lipové, Zemanové a Kržle.

Činnost úřadu

V souvislosti se zrušením pobočky České pošty v Halenkovicích dochází k důležité změně. Od 1. února 2017 bude téměř všechny služby nově poskytovat Pošta Partner v prodejně Potraviny Anička na Pláňavách.
Podrobné informace o změně

  • Nově vzniklá pobočka Pošty Partner vám nabídne téměř všechny služby (listovní, balíkové, finanční), jako to je na nynější poště. Výjimku tvoří různá pojištění a sjednání účtu, které vám budeme moci zprostředkovat.
  • Poštovní schránky pro vhazování listovních zásilek, rozmístěné po obci, zůstávají i nadále v provozu. Jedinou změnou je přemístění poštovní schránky z budovy dnes již bývalé pošty na budovu obchodu Potraviny Anička.
  • P. O. boxy dislokované na poště v Halenkovicích budou přemístěny do nové provozovny v obchodě Potraviny Anička.
  • Poštovní směrovací číslo Halenkovic 763 63 zůstává i nadále v platnosti.
  • NOVĚ od 1. 7. 2020 - Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky ve spolupráci s Českou poštou zřídila nové kontaktní místo na Poště Partner v obci Halenkovice. Na kontaktním místě je pro občany zajištěn informační servis a služby v rozsahu podatelny. Mimo jiné zde můžete vyřídit registraci k největší zaměstnanecké zdravotní pojišťovně, podat žádost o příspěvky z preventivních programů, provést registraci novorozence nebo podat přehled OSVČ.
Kontakt

Pošta Partner 9999
Halenkovice
PSČ 763 63
Telefon: 773 643 907

Provozní doba 

Změna provozní doby od 1. července 2020
Pondělí až pátek 7:00 – 11:00 a 14:00 – 16:00 hod.
Sobota 7:00 – 10:00 hod.

Další kontakty

Informační centrum České pošty - bezplatná telefonní linka: 800 104 410
Obecné informace o poštovních službách poskytovaných Českou poštou, s.p., jsou Vám k dispozici na zákaznické telefonní lince 840 111 244.
Internetové stránky České pošty: www.cpost.cz