Kam na výlet


VYHLÍDKA ŠÁRKA

Novým oblíbeným místem v obci se stala Vyhlídka Šárka. Na tuto vyvýšeninu se dostanete z centra obce směrem na Žlutavu. Můžete se tam vlastně vypravit z několika směrů. Můžete to vzít pěšky nebo na kole. Když pojedete autem, přijdete o procházku a krásnou vyhlídku cestou. Vyhlídka Šárka nabízí příjemné posezení při procházce nebo cyklovýletu. Nabízí se zde 360° výhled na Hostýnské a Vizovické vrchy, Bílé Karpaty a Chřiby. Za pěkného počasí dohlédnete až na Slovensko – na Velkou Javorinu s vysílačem.

Vyhlídkové místo Šárka vám nabídne skvělé místo pro odpočinek, zastávku na svačinu nebo i duševní relaxaci. Okolí altánu je krásně upraveno, doplněno o chodníčky a kamenné zídky, které jsou osázeny různými trvalkami. V létě tu kvetou kopretiny. Lavičky jsou nejen uvnitř altánu, ale i u vstupu pod kopečkem. Nechybí ani stojany na kola, které dokonale splývají s okolím, protože jsou celé ze dřeva.

Ohraničení vyhlídky ve tvaru srdce si asi při běžné návštěvě nevšimnete, ale je příjemné o něm vědět. 

tato fotka zdroj: https://www.zlinsko-luhacovicko.cz/misto/70/470-vyhlidka-sarka-u-halenkovic

    

V červnu vše krásně kvete. 

    

Pro kola jsou tu připravené dřevěné stojany.

    


Napsali o Šárce: 
Zlínsko-luhačovicko: https://www.zlinsko-luhacovicko.cz/misto/7/470

Region Kroměřížsko: https://www.region-kromerizsko.cz/misto/238/769-rodinna-prochazka-na-vyhlidku-sarka

Virtual Travel: https://www.virtualtravel.cz/halenkovice/vyhlidka-sarka-2


MALOVANÁ CYKLOMAPA


Dovolte, abychom vám představili novou oboustrannou malovanou cyklomapu Zlínska a Kroměřížska. Je u naší Vyhlídky Šárka. Na jejím vzniku se podílely i halenkovické děti. Nyní najdou své výtvory na mapce. Tak si udělejte výlet! Ať se vám líbí!https://www.halenkovice.cz/zivot-v-obci/novinky-a-aktuality/nova-malovana-cyklomapa.html