To se povedlo!

Kriminálka Verona. Klidně takto by se mohla jmenovat divadelní hra Den blbec!, která v neděli vyprodala sál Kulturního domu v Halenkovicích. Inscenace na motivy Shakespearova díla Romeo a Julie dala lidem pořádně zabrat – ovšem jen co se týče bránice a břišního svalstva. Smích se nesl sálem doslova bez přestání.

  

V rámci nového zařazení pravidelných divadelních představení do našeho kulturního kalendáře přijelo skvělé profesionální Divadlo Pecka. A zájem byl enormní – VYPRODÁNO! Víc jak dvoustovka diváků se tak mohla podívat na první z letošních čtyř plánovaných her. V hlavní roli Romea se navíc objevil halenkovický patriot Vítek Gabrhelík. „Zahrát si s profesionálním divadlem na domácím jevišti bylo sice ze začátku trochu stresující, ale ten pocit se ztratil hned při první bouřlivé reakci diváků. Slyšet tolik smíchu, brát si tu energii z diváků, je nádherný pocit. Myslím, že z ní budu ještě dlouho čerpat. Taky bylo krásné sledovat kolegy herce v zákulisí, jak si užívají halenkovické veselé publikum. Děkuji všem za skvělou účast a vřelé přijetí nápadu dostat divadlo na Halenkovice,“ uvedl jen pár minut po představení Vítek. 

    

Spokojení herci, spokojení diváci a spokojení organizátoři. „Je skvělé, že lidé zareagovali na nabídku divadelní kultury doslova útokem na lístky. Opravdu nás to těší, protože jsme společně s Divadelním spolkem Haleny pečlivě vybírali divadla i samotné hry. Letos jsme vsadili na komedie a ukazuje se, že to byl dobrý tah,“ doplnil vše radní Michal Kubičík. Možná už jste se v novém vydání zpravodaje dočetli, že další v pořadí bude 18. května neméně vtipná komedie Dabing street v podání našeho domácího Divadelního spolku Haleny. A že to bude stát určitě za to, je víc než stoprocentní.