Přeladění televize

30. září 2020 končí vysílání ve standartu DVB-T na 33. kanálu z vysílače Zlín - Tlustá hora.  30. září 2020 Česká televize na základe vládního rozhodnutí o postupném přechodu na DVB-T2 vypne vysílání ve standartu DVB-T na 33. kanálu. Přeladit můžete na DVB-T2 na 26. kanálu.

Vážení občané,
jak již z předchozí komunikace víte, v České republice probíhá druhá vlna televizní digitalizace. Po dočasném pozastavení přechodu na nový vysílací standard DVB-T2 aktualizovala vláda České republiky termíny pro vypínání stávajících sítí. Ve středu 30. září 2020 vypnou vysílání ve standardu DVB-T na 33. kanálu vysílače Zlín – Tlustá hora a Valašské Klobouky - Ploštiny, což se dotkne řady obcí ve Zlínském kraji. Aby Česká televize poskytla svým divákům dostatek času na přeladění, spustila vysílání v novém standardu DVB-T2 již v březnu roku 2018, a to na 26. kanáluObyvatelé domácností, kteří stále přijímají signál z končící platformy DVB-T, tak mohou na nový standard přeladit již nyní.

Jelikož se jedná o náročný proces, rádi bychom vám nabídli pomoc. 

S jakýmikoli dotazy ohledně termínů vypínání, způsobu přeladění nebo jiných technických problémů se můžete obrátit na naše divácké centrum na čísle: 2 6113 6113, případně na e-mail info@ceskatelevize.cz. Podrobnější informace jsou zároveň dostupné na webu www.digict.cz. Rovněž Vám přílohou posíláme k využití přehledný leták, který proces přechodu na DVB-T2 vysvětluje.

S pozdravem

Česká televize
Kavčí hory
140 70 Praha 4
info@ceskatelevize.cz
www.ceskatelevize.cz