Nová čipová karta na dopravu ZETKA

platná u všech dopravců Zlínského krajeSpolu s jízdními řády se mění od nového roku také možnost předplacených karet. Cestující si mohou zažádat o novou čipovou kartu Zetka, která je platná u všech linkových dopravců Zlínského kraje. Slouží jako jednoduchá elektronická peněženka pro cestování po kraji autobusem a od letošního léta i vlakem. Žádost o vydání karty je možné podat přes e-shop http://idzetka.cz, nebo osobně v informačních kancelářích dopravců.

Cestující si mohou vybrat buď personifikovanou verzi karty, tedy se jménem a fotografií, nebo verzi anonymní. Na anonymní kartu ale nebude možné čerpat slevy z jízdného jako žákovské, seniorské a podobně.

Přes e-shop http://idzetka.cz lze podat žádost vyplněním elektronického formuláře a nahráním pasové fotografie. Karta bude vystavena do 14 dnů, žadateli přijde poštou nebo si ji bude moci vyzvednout v některé z informačních kancelářích dopravců. Jsou například v Uherském Hradišti ve Velehradské ulici, v Uherském Brodě Pod Valy v Kroměříži, v Holešově i Vsetíně v Nádražní ulici, ve Zlíně v ulici Trávník nebo v Rožnově pod Radhoštěm v Chodské ulici. V případě podání žádosti přímo v některé z informačních kanceláří zde budou žádosti přijímány postupně podle harmonogramu. Tiskopis bude možné vyplnit předem elektronicky nebo i na místě. K jeho podání bude žadatel ještě potřebovat pasovou fotografii a bude-li chtít získat slevy, musí ještě doložit i svůj věk.

Zdroj: web Zlin.cz