Další dopravní omezení v okolí Halenkovic

Kvítkovická křižovka - přejezd
Spytihněv - jez

Kvítkovická křižovatka (železniční přejezd) bude od 30. března do 2. dubna 2024 uzavřena

 
Oprava železničního přejezdu v kvítkovické křižovatce v Otrokovicích omezí dopravu. Od sobotního rána 30. března do 18 hodin v úterý 2. dubna bude přejezd uzavřen pro veškerý provoz. Pro vlaky bude zavedena náhradní autobusová doprava, přerušené linky MHD budou nahrazeny výlukovými trasami, které povedou ulicemi Osvobození, Nadjezd, Objízdná. Ostatní vozidla se do centra města dostanou přes dálnici nebo ulici Objízdná.
 
dszo
 
Trolejbusové linky č. 2 a 6 ze Zlína budou v době uzavírky přejezdu označeny jako 2X a 6X a budou zkráceny ze Zlína jen na obratiště Malenovice-Centro. Při jízdě do Otrokovic si cestující na zastávce Malenovice-Centro přestoupí na výlukovou autobusovou linku s označením 70X, kterou se dostanou (se zpožděním 10 – 12 minut proti normálnímu provozu) až k železniční stanici v Otrokovicích. Autobusy linky 70X zastaví na Trávníkách, Kvítkovicích-Zlínské a nebudou zastavovat na zastávkách Pneumatikárna, Teplárna, U Dřevnice, Nadjezd, Otrokovice-nám.; pouze pro výstup zastaví na zastávce Havlíčkova. V opačném směru zastaví autobusy linky 70X na zastávce Otrokovice-žel. stanice, Dr. E. Beneše, Otrokovice-pošta a potom až na zastávkách Kvítkovice-Zlínská, Trávníky, Malenovice-obch. zóna.


Výluka se dotkne místních linek MHD č. 55, 56 a 93, které standardně přejíždějí přes přejezd v Kvítkovicích. Výlukový provoz zde bude organizován odlišně v nepracovních dnech a v pracovní den 2. 4. Cestující najdou v konkrétních případech informace na vyvěšených přechodných jízdních řádech.

Více informací na webu města Otrokovice: ZDE


Cestující budou o výlukovém provozu informováni provizorními jízdními řády přímo na označnících zastávek.


Další informace:
Lenka Vaculová
tisková mluvčí města Otrokovice
+420 723 606 758, +420 577 680 449
vaculova@muotrokovice.cz
www.otrokovice.czZdroj: www.otrokovice.cz a Facebook města Otrokovice

 


Most přes jez ve Spytihněvi bude uzavřen 2. 4. - 3. 5. 2024


Z důvodu opravy pravobřežního zavázání, které je v havarijním stavu bude v rámci stavby „JEZ SPYTIHNĚV - ZAJIŠTĚNÍ PRŮSAKŮ A MĚŘENÍ“ přechodnou úpravou provozu UZAVŘEN most přes jez ve Spytihněvi, a to v termínu od 2. dubna do 3. května 2024. 

Práce budou prováděny za celkové uzavírky jezu na řece Moravě v obci Spytihněv. Celková uzavírka komunikace bude platit pro veškerý provoz (včetně chodců), mimo vozidla stavby. Pro informaci uživatelů vyznačené cyklotrasy č. 4, bude po její trase umístěno informativní přechodné dopravní značení s textem o směrování alternativní cyklotrasy.

Zdroj: spytihnev.cz

 Foto: Iva Šlechtová


 Foto: Silvestr Psotka, mapy.cz