Co se „závodníky“ na letišti Na Drahách?

Neustále se potýkáme s řidiči a motocyklisty, kteří nerespektují zákaz vjezdu na letiště Na Drahách. Trénují tam smykování, túrují motory, závodí a dělají nepořádek a hluk. Vedení obce došla trpělivost a vybízí k nahlašování PČR.

Vjezd na plochu letiště je pouze na povolení obce, a to pro majitele přilehlých pozemků nebo při domluvených akcích.

Ze strany obyvatel přišel dokonce požadavek na zbudování závory na příjezdové cestě směrem k letišti. Ovšem to by přineslo další nepříjemnosti, jako nemožnost průjezdu údržby v případně jakékoli poruchy nebo záchranky při nehodě nebo úrazu. Pro majitele tamních pozemků by se musely pořizovat klíče, což přináší další povinnosti a nepříjemnosti v případě ztráty.

Z pohledu výše zmíněného a platných zákonů se tak nabízí jediné, ale v případě pravidelnosti možná účinné řešení. Vedení obce už kontaktovalo oddělení policie v Napajedlích a Otrokovicích, že se zde množí tito problémoví řidiči a domluvilo se na součinnosti. Proto pokud uvidíte nevhodně se ve vozidle chovající řidiče na „letištní ploše“, neostýchejte se volat rovnou policii. Případně starostu obce (724 179 299  Roman Kedruš), který ji zavolá za vás. Nicméně bez prostředníka je větší pravděpodobnost, že se policisté dostaví dříve.