Dotace STUDNA stále nevyschla

Vodovod stále není v naší obci dosažitelný pro řadu domů. A proto už od roku 2018 naše obec nabízí finanční pomoc těm, co si kopou nové studny nebo vylepšují kvalitu vody pomocí „domácích čističek“. Podmínek, které musí žadatelé o obecní dotaci splnit, přitom není mnoho.

Cílem přidělování dotace v rámci projektu STUDNA je zajistit základní životní potřebu v zásobování obytných domů pitnou vodou v částech obce, kde není možnost se napojit na vodovodní řad. A takových domů v rozlehlé obci, jako je ta naše, najdeme poměrně mnoho. Přestože usilovně pracujeme na dotažení projektu vodovodu, je dobré si připomenout, že tato finanční injekce je stále možná a jsme připraveni pomáhat – po splnění podmínek.

Tady je několik zásadních:

1. Vlastník / stavebník obytného domu má trvalé bydliště v Halenkovicích.
2. Žadatel je povinen realizovat celé dílo včetně vyúčtování a závěrečné zprávy do 12 měsíců od podpisu smlouvy o poskytnutí podpory.
3. Dotace se poskytuje na prohloubení a zkapacitnění stávající studny či vrtu. Dále na vybudování nové studny či vrtu, nebo na technologickou úpravu stávající nekvalitní pitné vody na vodu pitnou.
4. Podpora nebude poskytnuta žadateli, který je v dosahu vodovodního řadu do 200 m.

Kompletní podmínky dotace STUDNA naleznete na https://www.halenkovice.cz/obec/dotacni-programy

Dotaci Studna máme v obci už 6 let a rezervované peníze máme stále připraveny v dostatečné výši pro další obyvatele. Do dnešního dne bylo totiž rozdáno pouze 6 dotací šesti žadatelům. Maximální výše podpory na jeden projekt přitom činí 60 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 60 000 korun.

Pokud plánujete podobnou akci i u sebe doma a nejste si jisti, jestli spadáte do kategorie „mám na dotaci nárok“ nebo „jsem v trase plánovaného vodovodu“, tak se ozvěte ideálně emailem nebo osobně na obecním úřadě.