kultura e-mail hlavní stránka zpět


KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2005 - přehled
KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2006 - přehled
KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2007 - přehled
KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2008 - přehled
KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2009 - přehled
KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2010 - přehled
KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2011 - přehled
KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2012 - přehled


Tříkrálová sbírka - 5. ledna 2008

Tříkrálová sbírka     V sobotu 5. 1. 2008 se v Halenkovicích uskutečnila Tříkrálová sbírka. Celkem 10 skupinek koledníků vykoledovalo do svých pokladniček od obyvatel Halenkovic 36 086,50 Kč.
Zástupci Charity sv. Anežky Otrokovice děkují všem dárcům, koledníkům a ostatním dobrovolníkům, kteří jakýmkoliv dílem přispěli ke zdárnému průběhu této sbírky.

Přehled výsledků sbírky v okolních obcích a plánované využití získaných prostředků máte k dispozici ve formátu pdf ... zde.

Fotografie zde.


Hasičský ples - 19. ledna 2008

Hasičský ples       V sobotu 19. ledna 2008 se v sále kulturního domu v Halenkovicích uskutečnil tradiční Hasičský ples.
   Solidně zaplněnému sálu k tanci a poslechu hrála skupina Madusong a dlužno říci, že velmi dobře. V repertoáru skupiny si musel najít to své snad každý - valčík a polku střídaly rockové a popové skladby. Členové Sboru dobrovolných hasičů Halenkovice příchozím připravili k občerstvení pivo, víno, nealkoholické nápoje, či destiláty, také hlad se dal v bufetu úspěšně zahnat.
   Ve spolupráci se štědrými sponzory byla připravena bohatá tombola, ve které bylo možno vyhrát mimo jiné několik neobvyklých cen, například plastovou bečku, lišku či pytle obilí.

Fotografie zde.


Vodění medvěda - 2. a 3. února 2008

Vodění medvěda      V sobotu 2. a neděli 3. února 2008 prošel průvod masopustních masek téměř všechny části Halenkovic. V sobotu se medvěd vedl od Svatých po Dolině na Obecnice a část Pláňav včetně "kotárů". Nedělní trasa vedla přes Katernice, Chobotov, Zádřinoví, Kopec, Záhumení a Pláňavy. Každý kdo chtěl, měl příležitost si s nimi zatancovat a zazpívat. Průvod také rozdával pozvánky na Pochovávání basy.


Pochovávání basy - 9. února 2008

Pochovávání basy       V sobotu 9. února 2008 proběhlo v sále kulturního domu tradiční Pochovávání basy. K tanci a poslechu zahrála kapela Václava Šubíka - VAŠTON. Součástí večera bylo čtení hříchů a doprovodný program masek spojený s pochováváním basy. Celou akci připravili halenkovičtí hasiči, členky ČČK a dobrovolníci.

Fotografie zde.


Rodičovský ples - 16. února 2008

Rodičovský ples       K tanci a poslechu hrála skupina AVENTIS - Ples zahájili předtančením žáci 9. třídy ZŠ Halenkovice. Připravena byla bohatá tombola. Ples připravilo SRPŠ při ZŠ a MŠ Halenkovice.

Fotografie zde.


Dětský karneval - 23. února 2008

Dětský karneval       Dětský karneval se uskutečnil v sále KD Halenkovice. Pro děti z I. stupně ZŠ a menší byly připraveny oficiální soutěže, jako například skákání přes švihadlo, točení obručemi, navlékání těstovinových korálků. Neoficiální soutěže si vytvořily samy děti - jednalo se například o honění každého každým, rozhazování konfet a divoké tance v jakémkoliv rytmu - prostě mumraj.
   Došlo také na předtančení "Kočiček z MŠ", velká děvčata zase předvedla ukázku aerobicu. Porota samozřejmě vyhodnotila nejlepší masky. Pro účastníky, kterých přišlo opravdu hodně, byla také připravena bohatá tombola. Karneval uspořádalo SRPŠ při ZŠ Halenkovice.

Fotografie zde.


Perníkový bál - 1. března 2008

Perníkový bál       1. března 2008 se v sále KD Halenkovice uskutečnil tradiční Perníkový bál. Kdo už se někdy tohoto bálu zúčastnil ví, že jej zde čeká vždycky o něco víc, než jenom zábava při tanci a lahodném moku. Kdo se na tomto bále objeví poprvé, bývá obvykle překvapen. Nejinak tomu bylo i letos.

Podrobnosti a fotografie zde.


Košt slivovice - Halenkovická trnka - 21. a 29. března 2008

Halenkovická trnka       V sobotu 29. 3. 2008 byly vyhlášeny výsledky II. ročníku koštu slivovice pod názvem HALENKOVICKÁ TRNKA. Košt uspořádala Kulturní komise ve spolupráci s halenkovickými zájmovými organizacemi. Na pomyslné startovní čáře se letos sešlo 57 vzorků slivovice a 20 vzorků ovocných pálenek.

Podrobnosti a fotografie zde.


Velikonoční zábava - 23. března 2008

Velikonoční zábava       Během velikonočního víkendu se mohli mladí setkat s rockovou skupinou Darkil, která hrála na Velikonoční zábavě v sále kulturního domu. Děvčata a kluky z halenkovické skupiny si přišlo poslechnout početné publikum. Absolutorium si vysloužil bubeník kapely, který zábavu odehrál se zraněnou rukou.

Fotografie z Velikonoční zábavy naleznete na stránkách skupiny Darkil.

Foto: www.darkil.ic.cz


Halenkovická pouť - 13. dubna 2008

Pouť 2008       V neděli 13. dubna 2008 se uskutečnila Halenkovická pouť. Letošní pouti předcházely další tradiční akce. 11. dubna Pouťová zábava se skupinou Halogen a 12. dubna Pouťová diskotéka.

Podrobnější informace a fotografie z Halenkovické pouti 2008 naleznete ...zde.


Divadlo žáků ZŠ - 26. a 27. dubna 2008

Popelka       Divadelní pohádku "Popelka", pod vedením sl. uč. Petry Cívelové sehráli žáci 8. třídy v sobotu 26. a v neděli 27. dubna 2008 v sále KD v Halenkovicích. Osmáci své představení předvedli také žákům MŠ Beruška a ZŠ Halenkovice.

Fotografie z představení naleznete na stránkách ZŠ Halenkovice.

Foto: www.zshalenkovice.cz


Zadáno nejen pro ženy aneb prima jízda - 2. května 2008

Prima jízda       V podvečer 2. května 2008 byl sál KD v Halenkovicích připraven ke konání akce Zadáno nejen pro ženy - aneb prima jízda. Také proto, že se již nejedná o akci novou, ale osvědčenou, přišlo se na ni podívat velmi početné dámské i pánské publikum. V bezmála dvou a půl hodinovém programu se bylo neustále na co dívat.

Fotografie a stručné informace o akci máte k dispozici ...zde.


Výlet do pohádky - 24. května 2008

Výlet do pohádky 2008       Již po dvacáté se zákoutí halenkovických lesů na jeden den proměnila na místa pohádková. Jubilejní 20. ročník Výletu do pohádky se uskutečnil 24. 5. 2008.
      Pro příchozí byla hlavní změnou trasa s 27 pohádkovými stanovišti, která vedla ve větší míře po zpevněných cestách. Také doprovodných akcí čekalo na návštěvníky letos více. Vždyť dvacáté výročí bylo důvodem k pořádným oslavám.

Fotografie a stručné informace o Výletu do pohádky 2008 máte k dispozici ...zde.
Jak se připravoval Výlet do pohádky 2008 si můžete přečíst ...zde.

Foto: Radek Kocián


Dětský den žáků - 30. května 2008

Dětský den žáků       Pátek 30. 5. 2008 nebyl pro děti z MŠ a ZŠ obyčejným školním dnem. Vedení ZŠ a Sportovní komise při OÚ Halenkovice ve spolupráci s LMK Halenkovice, Klubem vojáků v záloze, SDH Halenkovice, TJ Halenkovice, Klubem Biatlonu a ČČK Halenkovice připravili pro děti Dětský den ...více.


Slet vícemotorových modelů letadel - 7. června 2008

Slet vícemotorových modelů letadel       V loňském roce se na bývalém zemědělském letišti v Halenkovicích na Drahách uskutečnil nultý - zkušební ročník Sletu vícemotorových modelů letadel. Porotože akce měla pozitivní ohlas jak u modelářů, tak i diváků, členové LMK Halenkovice a LMK Otrokovice uspořádali dne 7. 6. 2008 1. ročník Sletu vícemotorových modelů letadel. Záštitu nad akcí převzal OÚ Halenkovice ...více.


Letní fotbalový turnaj - 26. července 2008

Letní fotbalový turnaj       V sobotu 26. 7. 2008 proběhl na hřišti TJ Halenkovice 10. ročník letního fotbalového turnaje. Pozvání organizátorů přijala mužstva Žlutavy, Spytihněvi B a Babic. Na diváky čekala celkem čtyři utkání, která se hrála na dvakrát třicet minut. Vítězná mužstva z prvních utkání postoupila do finále, poražení hráli o třetí místo. Arbitry utkání byli pánové Jiří Škubal, Roman Daněk a Jaroslav Krajča ...více.


5. výročí otevření nové hasičské zbrojnice - 16. srpna 2008

5. výročí otevření nové hasičské zbrojnice        V sobotu 16. srpna 2008 si členové SDH Halenkovice slavnostní mší připomněli 5. výročí otevření nové zbrojnice na Pláňavách. Při této příležitosti byla také požehnána socha sv. Floriána stojící před vchodem do budovy zbrojnice.


Turnaj v nohejbalu - 23. srpna 2008

Turnaj v nohejbalu        V sobotu 23. 8. 2008 se na antukovém hřišti před novou školou uskutečnil 4. ročník nohejbalového turnaje. Turnaje se zúčastnilo šest družstev fotografie z turnaje zde.


Barum Rally 2008 - 24. srpna 2008

Barum Rally 2008       Ve dnech 22. - 24. 8. 2008 se uskutečnil 38. ročník Barum rally Zlín. Halenkovicemi projížděly dvě z nedělních rychlostních zkoušek. V letošním roce se rychlostní zkoušky Halenkovice jely v opačném směru než tomu bylo doposud ...více.


Turnaj o bečku piva - 6. září 2008

Turnaj o bečku piva        Několik posledních let se vždy o prázdninách konával Turnaj o bečku piva. Na halenkovickém hřišti se scházeli pod záminkou sehrání několika zápasů v malé kopané kamarádi a známí, kteří měli možnost si o přestávkách mezi zápasy u piva popovídat o tom, jak jde život. Mužstva složená podle zájmů jako hasiči, myslivci a sokoli, se utkávala s týmy tvořenými z kamarádů scházejících se v té či oné halenkovické hospodě, nebo mužstvy mládenců z různých konců dědiny ...více.


Výstava ovoce, zeleniny a květin - 4. - 5. října 2008

Výstava ovoce, zeleniny a květin        Výstava se konala sobotu 4. října a v neděli 5. října. Pro děti ze ZŠ byla přístupná v pondělí 6. 10. 2008. I letos se celý sál KD Halenkovice zaplnil výpěstky, na které mohou být jejich majitelé právem hrdí. Ovoce - zejména jablka, zeleninu, ale i květiny, bonsaje nebo ovoce, které pro naše kraje není příliš typické, si přišlo během víkendových dnů prohlédnout 318 návštěvníků ...více.


Drakiáda - 11. října 2008

Drakiáda        Drakiáda 2008 se uskutečnila v sobotu 11. 10. 2008 na novém modelářském letišti Vrchovica. Akci pořádala sportovní komise, které vypomáhaly učitelky MŠ a ZŠ Halenkovice a členové modelářského kroužku Halenkovice. Letošní ročník Drakiády byl úplně jiný než loňský. Ani se nechtělo věřit, že minulý rok se účastníci a pořadatelé potýkali s chladným a větrným počasím. Během sobotního odpoledne přišlo nad Halenkovice babí léto. Slunce hřálo a trávu modelářského letiště z lehka hladil slabounký větřík ...více.


Podzimní házedla 2008 - 8. listopadu 2008

Podzimní házedla        Halenkovické modelářské letiště Vrchovica bylo v sobotu 8 . 11. 2008 místem konání 6. ročníku soutěže s názvem Podzimní házedla. Soutěž, kterou přádá LMK Halenkovice je součástí dvojdílného seriálu "O putovní pohár starosty obce Halenkovice". Této soutěže se účastnila družstva mladých modelářů z Otrokovic, Pohořelic a Halenkovic. Kromě výsledků družstev byli vyhlašováni také nejlepší jednotlivci ...více.


Slavnostní rozsvícení vánočního stromu - 30. listopadu 2008

Vánoční strom        V neděli 30. 11. 2008 bylo osvětlené prostranství před obecním úřadem připraveno na vystoupení, která si pro tuto příležitost připravily děti z MŠ Beruška Halenkovice, ZŠ Halenkovice a ZUŠ Napajedla, ale nejen ony ...více.


Koncert dechové hudby Moravanka - 5. prosince 2008

Koncert Moravanky        V předvánočním shonu - zastavit se a vyrazit za kulturou? Jasně, že ano, proč ne?! Pan Radek Kocián se odvážil v tomto uspěchaném čase pozvat nejznámější dechové těleso - brněnskou Moravanku do Halenkovic. I když měl jako hlavní organizátor pořádné starosti s přípravou a účastí hostů - nakonec se jich sešlo téměř 300. Na Halenkovice a omezenou kapacitu sálu obrovský počet ...více.


Vánoční turnaj ve stolním tenisu - 6. prosince 2008

Vánoční turnaj        6. prosince se v tělocvičně Základní školy Halenkovice uskutečnil Vánoční turnaj ve stolním tenisu 2008. Turnaj uspořádala Sportovní komise při OÚ Halenkovice. Turnaje se zúčastnilo celkem čtrnáct hráčů a hráček ...více.

Vánoční koncert - 12. prosince 2008

Vánoční koncert        Každým dnem jsme se blížili k vytouženým Vánocům. K pohodové vánoční náladě přispěl i koncert dechové hudby Staroměstská kapela, který se uskutečnil v pátek 12. 12. 2008 v sále kulturního domu v Halenkovicích ...více.