KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2006

e-mail hlavní stránka zpět


KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2005 - přehled
KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2006 - přehled
KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2007 - přehled
KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2008 - přehled
KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2009 - přehled
KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2010 - přehled
KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2011 - přehled
KULTURNÍ KRONIKA ROKU 2012 - přehled

Silvestr 2005-2006 - 31. prosince 2005

Silvestr    Bujaré oslavy probíhaly ve všech koutech naší obce. Záře ohňostrojů o půlnoci byla vidět opravdu do daleka.Tříkrálová sbírka - 7. ledna 2006

tříkrálová sbírka    V sobotu 7. ledna se po naší obci rozeběhlo celkem 10 tříkrálových skupinek. A díky ochotě těchto dobrovolníků a štědrosti našich lidí poputuje do Tříkrálové sbírky 2006 z Halenkovic celkem 34.176,50 Kč. Všem pořadatelům a dárcům patří obrovské DÍKY.


Hasičský ples - 21. ledna 2006

Hasičský ples    Letošní ples doprovázela svými tóny skupina TRIO RYTMUS. Díky nemalým sponzorským darům se dobrovolným hasičům podařilo připravit bohatou tombolu a organizátoři se postarali o pěkný a hladký průběh celé akce.


Perníkový bál - 28. ledna 2006

Perníkový bál    Tentokrát pod heslem: VEČER PLNÝ PŘEKVAPENÍ A opravdu ani letošní ročník nezklamal. Členové kulturní komise se opět na této akci vyřádili. Podařilo se jim získat pro vystoupení známou zahraniční skupinu HALI DEBILI, která zahrála pouze jednu píseň, ale o to vášnivěji. Následovala ukázka gotických tanců a poté se diváci pomalu těšili na svůdné orientální tance. Když v tom se na parket vloudily tanečnice orientační. Naštěstí parket zase brzy opustily a své umění mohla předvést krásná děvčata. Celý večer doprovázela kapela Kabrňáci. Tradiční kyselice a perníková tombola také nechyběly.


Maškarní bál - 4. února 2006

Maškarní bál    Tondovi Gajdošíkovi a jeho přátelům se podařilo připravit nádherné prostředí pro rej masek. Škoda jen, že si dlouhých zimních večerů většina z nás užívá pouze doma a nejde si zaskotačit na tak příjemnou akci. Pár odvážlivců se našlo a mohli si povyrazit při rozmanité hudbě skupiny VAŠTON. Kdo přišel, určitě nelitoval a mohl získat i pěknou cenu v pestré tombole.


Dětský karneval - 11. února 2006

Dětský karneval    Na neobyčejné množství rozmanitých masek byly připraveny dobrovolnice z řad učitelského sboru, rodičů, ale také žáků místní ZŠ. Organizátorům se podařilo připravit pro děti program plný her a soutěží. Nechyběl pohyb v rytmu diskotance a samozřejmě bohatá tombola. Děti měly určitě doma na co vzpomínat.


Vodění medvěda - 18. - 19. února 2006

Vodění medvěda    I při docela tuhé zimě měly letošní masopustní maškary docela štěstí na počasí. O víkendu vyšlo sluníčko a bylo poměrně teplo. Stará parta nadšenců spolu s nováčky byla vtažena do víru událostí. Tradiční příprava kostýmů, trasy pochodu a muziky probíhala jako každoročně. Snad v každé chalupě přišel k chuti horký čaj nebo káva, taky něco k zakousnutí a i ten pověstný hlt pravé trnkové pálenky.
(Vybráno a upraveno z Halenkovického zpravodaje č. 44 z článku Mgr. Jarmily Tělupilové)


Rodičovský ples - 18. února 2006

Rodičovský ples    Rodičovský ples zahájili tradičně žáci 9. ročníku ZŠ Halenkovice svým předtančením. Celý večer doprovázela skupina Aventis. Byla vylosována bohatá tombola, protančeny nejedny střevíce, vypito nepočítaně lahví duši lahodících moků a pořadatelé se zajisté těší na další ročník této akce.


Pochovávání basy - 25. února 2006

Pochovávání basy    Každým rokem všichni zpravodajové sbírají hříchy halenkovických spoluobčanů. Naši skladatelé - pan Miroslav Bučík a Václav Kašpárek, uvádějí vše do rýmované podoby. Potom nás, účinkující a spoluobčany, s nimi seznámí jako velebný pán s kostelníkem. No a tak kromě písní a naříkání, bylo potřeba vložit i letos malé oživující překvapení. A o to se postaral vyhlášený pan doktor Jindřich Juřena a dobrovolné sálové sestry z Červeného kříže. Ty se letos objevily jako kankánové tanečnice nejmenovaného baru. A protože vládne hrozba mutace ptačí chřipky, byly řádně prohlédnuty, aby nepodporovaly šíření této zhoubné choroby. Snad se všichni potěšili, potrefení hříšníci se neurazili a všichni společně si hezky zatančili. Letos nás doprovázela hudební skupina VAŠTON. Občerstvení také bylo, moku snad nikomu nechybělo.
(Vybráno z Halenkovického zpravodaje č. 44 z článku Mgr. Jarmily Tělupilové)


Setkání rodáků - 21. března 2006

Setkání rodáků    Na půdě obecního úřadu se uskutečnilo nádherné setkání potomků halenkovických rodáků dnes žijících v Americe, Vatikánu a Halenkovicích. Byli jsme potěšeni, že jsme mohli přivítat tak vzácnou návštěvu a navzájem si předat životní zážitky ze zcela odlišných prostředí.
Koncert Dechového orchestru mladých Zlín při ZUŠ Morava - 24. března 2006

Koncert Dechového orchestru mladých    Neuvěřitelné množství talentovaných mladých lidí zaplnilo sál našeho kulturního domu. Celým večerem provázel Pavel Miča. Sóla na akordeon zahráli žáci ze třídy p. uč. Mileny Strnadové: Hana Šenkeříková, Jiří Maňásek a Marek Blaha. Program zpestřily mažoretky a členové Klubu společenského tance SDOM v choreografii Kateřiny Holíkové. Sólo pro soprán saxofon hrál Miroslav Mikel, na tubu Tomáš Gerych. Sólo pro dvě mažoretky předvedly Klára Sobieská a Erika Matušková. Tato děvčata vybojovala 1. místo na mistrovství Moravy a Slezska. Koncert dirigovali pánové Libor Mikl a Jaromír Schneider. Večera se zúčastnilo mnoho dalších nejmenovaných muzikantů a tanečníků a všichni včetně hlavního organizátora p. Ivana Blahy si zaslouží poděkování za nádherný zážitek.


Halenkovická pouť - 7. května 2006

Halenkovická pouť    V předvečer pouti se mladí tancechtiví mohli vyřádit na Pouťové diskotéce. Za dozoru našich hasičů lákal k tanci největšími hity DJ Sonny. V neděli stovky návštěvníků zaplnily centrum naší obce. V kostele sv. Josefa byla odsloužena slavnostní mše. A pak už byly pro mlsné jazýčky připraveny pouťové cukrovinky, stánky s občerstvením a dalšími lákadly. Nechyběly atrakce, kdy při pouhém pohledu na ně stoupal v těle adrenalin.


Výlet do pohádky - 20. května 2006 - 18. ročník

Výlet do pohádky    Další ročník Výletu do pohádky je úspěšně za námi. Tisíce návštěvníků prošli pohádkovou trať ve slunečném počasí. Na děti čekaly nejen známé postavičky, ale také spousta dobrot, úkolů a hlavně nezapomenutelných zážitků. Děkujeme všem organizátorům a účinkujícím za přípravu této krásné, tradiční akce.


Divadelní představení žáků ZŠ 9. a 10. června 2006

Divadlo    Také v roce 2006 nacvičili žáci ZŠ Halenkovice divadelní představení. Tentokrát to byla pohádka Tři zlaté vlasy děda Vševěda. Hru s dětmi nacvičil pan učitel Jaromír Horák, který ji celou režíroval. S nácvikem mu pomáhali pan učitel Jan Kalivoda a pan ředitel Vojtěch Tělupil. Mimo herců se na zdaru představení podíleli i ti, kteří nejsou na jevišti vidět. Pan Jaroslav Grebeníček se postaral o stavbu kulis a o zvuk se staral Petr Kubín.
Mgr. Jarmila Tělupilová


Letní fotbalový turnaj Halenkovice 22. července 2006

Letní fotbalový turnaj    Již VIII. ročník fotbalového turnaje o putovní pohár Halenkovice 2006 se letos uskutečnil 22. července 2006 na hřišti TJ Halenkovice na Záhumení za účasti mužstev z Napajedel, Babic, Velkého Ořechova a Halenkovic. Halenkovice skončily na 2. místě, ve finále podlehly Napajedlům 2:4 na penalty. Nejlepším střelcem turnaje se stal Jiří Sudolský.
1. utkání Halenkovice - Velký Ořechov 5 : 1 branky Halenkovic: Jiří Sudolský 5x
2. utkání Napajedla B - Babice 3 : 1
o 3. místo Velký Ořechov - Babice 0 : 0, penalty 1 : 2
finále Halenkovice - Napajedla B 2 : 2, penalty 2 : 4 branky Halenkovic: Miroslav Březík, David Šťastný
Ing. Zbyněk Horka


Divadelní představení Partnerská poradna 28. července 2006

Divadelní představení Partnerská poradna    V pátek 28. července 2006 v kulturní místnostina chatě na Větřáku se opět připomněl divadelní spolek KOTRMELEC se svým vystoupením pod názvem "Partnerská poradna". Ve třech povídkách, které byly pojmenovány "Dnešní speciality", "Registrace" a "Žádný problém" vystoupili tito mladí herci: Petr Dubovský /Halenkovice - Zádřinoví/, Ing. Pavla Gabrhelíková /Halenkovice - Záhumení/, Petra Kubíčková /Zlín/, Richard Velísek /Napajedla/. O hudební doprovod se postaral Viktor Karlík z Hostišové. Překlad a režie byly pod taktovkou Petra Dubovského.
PaedDr. Marie Kašíková


Fotbalový turnaj "O bečku piva" 5. srpna 2006

Turnaj o bečku piva    5. srpna 2006 se už potřetí sešli příznivci fotbalu a dobré nálady při turnaji o bečku piva. V letošním ročníku bojovali hasiči, sokoli, turisti, hoši od Svatých a zaměstnanci firmy W-střechy. Hráli systémem „každý s každým“ a vítězem se stalo mužstvo sokolů. Občerstvení zajistila rodina Kašparova. Na zdraví všech účastníků dohlížely členky Červeného kříže. Po skončení turnaje se o zábavu starala místní country kapela Vlci. Závěr akce nám ale z neznámých důvodů pokazil anonym, kterému údajně vadila hlasitá hudba.
Tonda Gajdošík


35. ročník Barum Rally 25. – 27. srpna 2006

Barum Rally    Stejně jako v minulých letech, nedělní etapa soutěže procházela také Halenkovicemi. Již od soboty organizátoři ve spolupráci s místními dobrovolníky připravovali vytýčení trati. Největším lákadlem byla letošní konfrontace „úřadujícího“ mistra republiky Václava Pecha s Romanem Krestou, který byl v loňském roce továrním jezdcem týmu Ford. Letošní ročník Barum Rally se vydařil. V konečném pořadí nakonec vyhrál právě Roman Kresta se spolujezdcem Petrem Grossem, kteří v konečném pořadí porazili Václava Pecha s Petrem Uhlem o jednu a půl minuty. Neztratili se ani zahraniční jezdci, z nichž patřil k největším překvapením výkon španělského týmu Peugeot Sport Espaňa.


Fotbalový turnaj zastupitelstev 16. září 2006

Fotbalový turnaj zastupitelstev    V sobotu 16. září 2006 se ve Spytihněvi konal fotbalový turnaj zastupitelstev osmi okolních měst a obcí. Halenkovické družstvo mužů v této soutěži skončilo na 5. místě. Aby byl turnaj pestřejší a zajímavější, utvořilo celkem 5 obcí týmy žen, které bojovaly v samostatných utkáních. Děvčata z Halenkovic byla mezi pěti ženskými družstvy jednoznačně nejlepší a domů si odvezla pohár, dort a šampaňské. Nejlepším "gólmanem" mezi ženami se stala Soňa Huťková z Halenkovic.
PaedDr. Marie Kašíková


Výstava zeleniny, ovoce a květin 30. září – 1. října 2006

Výstava zeleniny, ovoce a květin    ČZS Halenkovice uspořádal ve dnech 30. září – 1. října 2006 v sále obecního úřadu výstavu ovoce, zeleniny, květin a včelařských produktů. Součástí výstavy byla i expozice bonsají, výrobků z přírodních materiálů, zahrádkářské i včelařské literatury ochutnávka medu a medových perníků a mnoho dalších zajímavostí. Nechyběla ani pravá zahrádkářská tombola. Pro všechny, kteří přišli obdivovat výpěstky halenkovických zahrad, byla připravena ochutnávka burčáku, jednohubek a několika druhů jablkového závinu. Do knihy hostů se zapsalo celkem 238 účastníků.
PaedDr. Marie Kašíková


Zadáno nejen pro ženy 1. prosince 2006

Zadáno nejen pro ženy    Letošní ročník této akce se těšil velkému zájmu ze strany diváků. Nabitým porogramem provázela paní Dagmar Juřenová a dlužno podotknout že se bylo opravdu na co dívat. Paní Věnka Jadrníčková se studentkami SOU Vizovice předvedla ukázky líčení a vlasových úprav, diváci dostali informace jak pečovat o pleť a nehty - tato ukázka proběhla za asistence pana Jindřicha Juřeny, který představil svoji řadu superdostupné kosmetiky (pleťová maska – sedlina z vína, make up – mouka, leštidlo nehtů – písek z pojistek). V průběhu akce proběhlo několik módních přehlídek modelů pro každý den i večerních společenských šatů, které předváděly Marie Kašíková ml., Zuzana Kříčková, Eva Janečková, Iveta Juřenová, Dagmar Juřenová, Iveta Baštincová, Pavlína Rozsypalová, a Adéla Juřenová (autorka jedné z kolekcí).


Rozsvícení vánočního stromu 3. prosince 2006

Rozsvícení vánočního stromu    V letošním roce se halenkovický vánoční strom rozsvítil v parčíku naproti budově OÚ. Předcházely tomu přípravy, které zahrnovaly převezení stromu z Dědiny na Pláňavy, jeho usazení, ozdobení a osvětlení. Sedmimetrový smrk darovali manželé Gajdošíkovi. Samotné rozsvícení stromu bylo zahájeno muzikanty z Topolné, se svým programem přišli strom pozdravit halenkovické děti, které navštěvují ZŠU v Napajedlích a děti ze základní a mateřské školy. Všechny vystupující uvedla Mgr. Hana Huťková. Starosta obce, p. Jaromír Blažek, pozdravil přítomné jménem zastupitelstva obce a popřál všem klidné a spokojené Vánoce, pevné zdraví a hodně štěstí v novém roce 2007. Vánoční strom bude svítit do Tří králů a to i přes to, že byl v nočních hodinách z 8. na 9. prosince poškozen neznámými vandaly.


Adventní koncert 10. prosince 2006

Adventní koncert    V neděli 10. prosince 2006 vystoupil v kostele sv. Josefa v Halenkovicích komorní pěvecký sbor Cantica Laetitia. Mladí zpěváci pod vedením sbormistra Josefa Surovíka předvedli část svého repertoáru. Vánoční čas divákům přiblížili nádherným zpěvem vánočních koled.