Sportovní akce

e-mail hlavní stránka zpět


Zavírání nebe

foto: RJ

   V sobotu 5. 11. 2011 zavřeli halenkovičtí modeláři nebe nad letištěm na Vrchovici a ukončili tak sezónu během které připravili několik úspěšných akcí, reprezentovali svůj klub a obec na leteckých a modelářských setkáních a pracovali na rozvoji areálu modelářského letiště.

   Zavřít nebe přišlo několik desítek známých a kamarádů, kteří chtěli využít slunečného dne k jednomu z posledních letošních polétání. Vítr, který se nad Vrchovicí proháněl, zprvu od poletování odrazoval, proto na řadu přišli draci, kteří v letištních buňkách zůstali z nedávné Drakiády. Nakonec se však několik odvážlivců rozhodlo svůj model úspěšně provětrat.

   Letošní sezóna začala tradičním Otevíráním nebe, v červnu přišla na řadu, dnes již tradiční, Model air show, která přilákala stovky diváků a desítky modelářů. Pro děti z MŠ byl uspořádán Modelářský den s mateřskou školou a Drakiáda.
   Modely halenkovických modelářů bylo možné potkat na akcích ve Frýdku Místku (Slet obřích modelů), v Budkovicích u Ivančic (Megacup - Slet elektroletů), na Yeti model meetingu, ve Vyškově (Vyškovské polétání), v Kyjově a v Bojkovicích (Letecké dny) a na Zavírání nebe na Bělově.

   Uspořádán byl Pohár starosty obce - klubová soutěž s házedly, kterou mladí halenkovičtí modeláři vyhráli. Tým halenkovických modelářů soutěžil také v Pohořelicích a na dvou soutěžích v halovém létání v Otrokovicích.

   Součástí sezónních prací byla pravidelná údržba vzletové a přistávací dráhy, pro kterou byl vyroben nový tažený válec. Během roku se členům LMK Halenkovice podařilo opatřit letištní buňky novou střechou a postavit další záchod.

   Už teď se začíná připravovat sezóna nová, během které chtějí modeláři pokračovat v rekonstrukci letištní budovy, zajištění činnosti kroužku a organizaci tradičních akcí - otevírání nebe, Model air show, Den dětí z MŠ a Drakiáda.

   Teď ale klepe na dveře zima, čas oprav a stavby nových strojů. Těšme se na jaro…


   P. S. LMK Halenkovice i modelářský kroužek jsou otevřeny pro nové členy.


Zavírání nebe Zavírání nebe Zavírání nebe Zavírání nebe Zavírání nebe

Soutěž házedel o Pohár starosty obce Halenkovice 15. 10. 2011.


Zavírání nebe Zavírání nebe Zavírání nebe Zavírání nebe Zavírání nebe
 
Zavírání nebe Zavírání nebe Zavírání nebe Zavírání nebe Zavírání nebe

Zavírání nebe 5. 11. 2011