Otevření nebe 2011

e-mail hlavní stránka zpět


foto: J. Blažek, RJ

   V sobotu 16. dubna 2011 se na modelářském letišti Vrchovice uskutečnila tradiční akce s názvem "Otevření nebe". Halenkovičtí modeláři pozvali své známé a kamarády na přátelské polétání, které modelářům dává příležitost setkat se po zimním období, stráveném většinou v dílnách při přípravě strojů na novou sezónu. Zalétat si mohl, každý kdo přijel. O úspěchu těchto akcí z velké části rozhoduje počasí, a to bylo excelentí. Slunečný den, modrá obloha a jen mírný vítr - ideální podmínky pro poletování.

   Přestože akce neměla ambice stát se masově navštěvovanou událostí, našlo si v průběhu celého dne na Vrchovici cestu několik desítek diváků. Zájem modelářů byl velký a na perfektně připravené dráze, se představili nejen staří známí z minulých setkání a sletů, ale k vidění byly i novinky. Pozornost laiků asi nejvíce upoutaly modely letadla a vrtulníku poháněné proudovým motorem. Let těchto strojů byl provázen charakteristickým zvukem. Zejména cvičný letoun Hornet vypadal během svých průletů velmi zajímavě (maximální rychlost tohoto stroje dosahuje přes 400 km/h).

   Pro potěchu oka se na obloze předvedl pěkný akrobatický model Extra, který do Halenkovic přijel z Trenčína nebo osmimotorový model létajícího člunu Do 214, který pro svůj start nepotřebuje vodní hladinu a spolehlivě vzlétne i z travnaté plochy. Pěkné byly i velké makety, z nichž jedné byl předlohou cvičný letoun Z 142 vyráběný v Otrokovicích. Tento stroj létal až v závěru dne a jeho pilotovi se podařilo dvakrát hladce přistát i s vysazeným motorem.

   Otevření nebe v Halenkovicích bylo první letošní oficiální akcí LMK Halenkovice pořádanou na klubovém letišti. Tou následující bude Model air show, která se uskuteční 11. 6. 2011. Pokud bude přát počasí, máme se opět na co těšit…


Fotografie a komentář na stránkách LMK Halenkovice máte k dispozici ...zde.


Otevírání nebe 2011 Otevírání nebe 2011 Otevírání nebe 2011 Otevírání nebe 2011 Otevírání nebe 2011
 
Otevírání nebe 2011 Otevírání nebe 2011 Otevírání nebe 2011 Otevírání nebe 2011 Otevírání nebe 2011