XIII. ročník Halenkovické trnky zná své vítěze

V sobotu 23. 3. 2019 proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku.

V sále kulturního domu Halenkovice přivítal hosty moderátor večera pan Milan Bieberle a po dražbě vítězných vzorků místostarosta Karel Platoš a předseda ZO Českého zahrádkářského svazu Halenkovice Lukáš Kuchař přistoupili k slavnostnímu předávání ocenění za vzorky, které se umístily na příčkách nejvyšších.
Degustační komise vybírala celkem z 149 vzorků, a to ve třech kategoriích: Ovocná pecková 2019 (28 vzorků), Ovocná jádrová 2019 (21 vzorků) a kategorie TRNKA 2019 (100 vzorků). Do soutěže byly přihlášeny rozličné vzorky trnka, hruška, jablko, netradiční oskerušovice…
Putovní pohár předal panu Josefu Maňáskovi loňský držitel Halenkovické trnky pan Pavel Mihál ml.
Celkové pořadí přihlášených vzorků, tabulku degustace a jak jednotliví degustátoři hodnotili, se dozvíte v tabulkách níže. 


 


Sálem zazněly v tento večer mužské hlasy pěveckého souboru Chlapčiska ze Spytinova a rockové songy kapely Kumpáni z Uherského Hradiště.
Pro hosty byla připravena bohatá tombola i lahodné občerstvení.

Poděkování patří všem, kteří pomáhali a pomáhají vše organizovat, sponzorům, Obci Halenkovice a ČZS Halenkovice a v neposlední řadě vám, kteří dáváte svou pálenku k hodnocení.
Bez vás, pěstitelů, zahrádkářů a lidí, kteří se rádi baví, by nebylo nic.