Vyberte filmy na letní kino 2023

Letní kino bude určitě velmi příjemným zpestřením dlouhých dní na začátku června. Zájemci o tuto populární večerní zábavu si určitě pamatují, že promítat se bude na našem fotbalovém hřišti v pátek a sobotu 9. a 10. června. Pomozte nám vybrat filmy, které nás nejlépe pobaví.

Jde o první ročník tohoto charitativního projektu Toulavý biograf. Tedy alespoň u nás v Halenkovicích půjde o novinku a vy můžete být u toho. Vstupné na oba promítací dny bude dobrovolné. Příspěvkem ovšem podpoříte dobrou věc, protože veškerý výtěžek ze vstupného poputuje potřebným.

Rádi bychom vás všechny zapojili do výběru filmů. Proto se podívejte na přiloženou anketu (na konci článku) a ohodnoťte počtem hvězdiček film, který by se vám nejvíce líbil. Čím více hvězdiček, tím více bodů pro daný film v anketě. Vzhledem k datu promítání, kdy slunce zapadá dost pozdě, se dá očekávat začátek promítání kolem 21:15, aby byla dostatečná tma. I to můžete při výběru filmů zohlednit.

A jaké filmové novinky jsou k mání?

1) Tři mušketýři: D'Artagnan (r. 2023, francouzský dobrodružný akční film - hodnocení ČSFD 77%)
V království rozděleném náboženskými válkami a pod hrozbou britské invaze, hrstka mužů a žen zkříží meče a spojí svůj osud s osudem Francie… Temperamentní mladý gaskoněc d‘Artagnan, neohrožení a věrní královští mušketýři Athos, Porthos a Aramis, křehká Constance, ďábelsky prohnaný kardinál z Richelieu či krásná a tajemná Milady de Winter jsou hlavními protagonisty nesmrtelného vyprávění o odvaze, lásce a cti.

2) Přání k narozeninám (r. 2022, česká komedie – hodnocení ČSFD 65%)
Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má na tenhle rok jiné plány, a tak před rodinou předstírá nemoc. Letos chce totiž poprvé strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. A Karel je pro zbytek rodiny Petrovým dlouho skrývaným tajemstvím.

3) Buď chlap! (r. 2023, česká komedie – hodnocení ČSFD 49%)
Pavlovi sice táhne na čtyřicet, ale stále ještě úplně nedospěl. Bydlí s mámou a chybí mu odvaha dělat v životě to, co by ho skutečně naplňovalo. Tu získá až ve chvíli, kdy potká svou dětskou lásku Terezu a prožije s ní dobrodružnou noc. Tereza však není připravena opustit svůj dosavadní život pro někoho, kdo podle ní není opravdový chlap. Pavel se tedy rozhodne se přesně takovým chlapem stát.

4) Jan Žižka (r. 2022, české historické akční drama - hodnocení ČSFD 61%)
Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan dostává další delikátní úkol: unést Rožmberkovu snoubenku Kateřinu. Tím se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky. Od té chvíle nemá na vybranou. Musí bojovat.

5) Princezna zakletá v čase 2 (r. 2022, česká fantasy pohádka – hodnocení ČSFD 67%)
Mladá alchymistka Amélie získává zakázanou kouzelnou moc: dokáže částečně ovlivňovat tok času. Zneužívání nových schopností ji však rozštěpí v čase a Amélie ze současnosti se tak setkává s Amélií z minulosti, která ji od té chvíle provází na každém kroku. Z dávno zapomenutých temnot času navíc povstává nová hrozba, alchymista nazývaný Pán run, jenž touží získat vládu nad veškerou magií v Oberonu. Aby se mu to podařilo, musí Amélii připravit o vládu nad časem.
 

HLASUJTE ZDE