Letní fotbalový turnaj přípravek 2018

Na fotbalovém hřišti se poslední prázdninovou sobotu sešly týmy přípravek.

Do letošního ročníku se organizátorům z TJ Halenkovice přihlásilo rekordní množství týmů, mezi nimiž nechyběly ani přípravky zlínského Fastavu. A tak namísto obvyklých tří soutěžních hřišť byla připravena hřiště čtyři. Organizační přípravy turnaje začaly už týdny před úvodním hvizdem prvních zápasů. Jejich největší tíhu na svých bedrech nesl pan Richard Vašíček. Komunikace s mužstvy, materiální zajištění, oslovení sponzorů, to je jen malý výčet činností, které bylo třeba před turnajem vykonat. Velmi se hodily zkušenosti z minulých ročníků. 

V soutěžních zápasech se představilo celkem šestnáct týmů, v jejichž řadách hrálo 142 fotbalistů a 8 fotbalistek. Ti využívali zázemí šaten areálu TJ Halenkovice a tělocvičny ZŠ Halenkovice. 

Turnaje se zúčastnily následující týmy:

Mladší přípravky – Žlutava, Topolná, Tlumačov, Štípa, Jaroslavice, Fastav Zlín, Provodov, Halenkovice. 

Starší přípravky – Napajedla, Topolná, Tlumačov, Babice, Štípa, Fastav Zlín, Provodov, Halenkovice.

Úvodní brífink vedoucích mužstev a rozlosování proběhlo přesně podle harmonogramu. Stejně se odvíjely i zápasy ve skupinách. S ohledem na počet odehraných utkání je třeba smeknout zejména před rozhodčími a zapisovateli výsledků, kteří se z přidělených hracích ploch doslova nemohli hnout. Díky vedoucím všech týmů a šikovným malým fotbalistům a fotbalistkám vše probíhalo bez sebemenšího zádrhelu. 

Kolem poledne se od jihu začalo zlověstně mračit, déšť přišel v závěrečné fázi turnaje. Bylo rozhodnuto, že se omezí počet zápasů o umístění na nižších příčkách a sehrány budou pouze utkání o stupně vítězů. Děti byly šikovné a déšť, jakoby jim ani nevadil. Utkání byla plná emocí a obě finále rozhodnuly až penalty. K zápasům neodmyslitelně patřila radost ze vstřelených gólů i zklamání a sem tam i slzička po neúspěšném zápasu.

Díky sponzorské podpoře se podařilo dětem zdarma zajistit i občerstvení a to i přes to, že družstva neplatila žádné startovné. Početný doprovod i děti využívali jako zázemí i Hospůdku na hřišti. Pod pergolou a deštníky bylo sucho a dalo se leccos nakoupit.

Vyhlášení proběhlo za deště, ale vůbec to nevadilo. Každý tým obdržel dětské šapáňo, pitíčka, tašku s dárky a sladkostmi. Vyhlášeni byli nejlepší střelci, brankáři i nejmladší hráč turnaje. Speciální dárky obdržela i hrající děvčata. První tři týmy obou kategorií navíc získaly medaile a hlavně poháry.

Výsledky mladší přípravky:

1. Tlumačov
2. Provodov
3. Napajedla
4. Štípa

Výsledky starší přípravky:

1. Provodov
2. Fastav Zlín
3. Tlumačov
4. Štípa

Vedení TJ Halenkovice děkuje všem dětem a vedoucím mužstev za zájem a účast v turnaji – totéž platí i pro rodiče a doprovod dětí. 

Text: Roman Janeček

Více informací a velkou fotogalerii turnajového dění naleznete na webových stránkách TJ Halenkovice v odkazu níže.