HALENKOVICKÁ TRNKA 2023

Odborná degustace proběhla

V sobotu 11. března 2023 v 16 hodin byla zahájena první část XV. ročníku akce "Halenkovická trnka" a tou je odborná degustace. Až na pár výjimek se sešlo všech 40 delegovaných degustátorů. Sobotní podvečer se nesl ve velmi přátelském a uvolněném duchu, ale i tak si všichni přítomní velmi dobře uvědomovali, že tíha zodpovědnosti o volbě vítěze letošního ročníku leží právě na nich. A byli i tací, kteří se tohoto úkolu chopili s takovou vervou a nasazením, že ostatní už měli za sebou i malé pohoštění a chystali se k odchodu, ale oni trpělivě, svědomitě a na úkor vlastního času stále ještě degustovali poslední svěřené vzorky.

I proto bych chtěl všem koštérům poděkovat za účast a velmi korektní a svědomitý přístup. Dále zaslouží poděkovaní realizační tým ve složení „děvčat z kuchyňky“ a „IT podpory“. A samozřejmě všichni, kteří poslali svůj vzorek do boje o pohár „Halenkovické trnky“.
 
Do slavnostního vyhlášení nám zbývá už jen pár dnů, k dispozici je posledních pár volných míst a v sobotu od 19 hodin vše vypukne. Těšit se můžete na opravdu bohatou a hodnotnou tombolu. Losovat se bude o ceny jako je benzínová sekačka s pojezdem, barevná tiskárna, bečka piva, kávovar Dolce Gusto, .. a spoustu dalších cen. A ani bufet letos nezůstává ve kvalitě pozadu, takže určitě není potřeba nosit si z domova vlastní svačinu, ale věříme, že vás zasytí grilovaná kýta nebo horká valašská kyselica. A pokud si dáte raději jen něco malého na zakousnutí k dobré slivovici, tak i na to jsme samozřejmě připraveni.
 
Za celý organizační tým, ČZS ZO Halenkovice a Obec Halenkovice
Pavel Fürst

 

 Výběr vzorků ukončen

V pátek 3.3.2023 ve 12h proběhla uzávěrka výběru soutěžních vzorků pro letošní již XV. ročník tradičního koštu slivovice "Halenkovická trnka". Vybralo se krásných 126 vzorků, z čehož je 82 vzorků trnkových, 20 vzorků peckovin a 24 jádrovin. V průběhu víkendu jsem osobně provedl registraci každého vzorku a s potěšením musím konstatovat, že jak množstvím, tak i kvalitou, se mají příští týden delegovaní degustátoři na co těšit. Ale vybrat z takové konkurence tu nejlepší, bude úkol vskutku nelehký.Tímto bych chtěl moc poděkovat všem ochotným soutěžícím, kteří se dobrovolně připravili o půllitr svého tekutého pokladu a přihlásili se do letošního ročníku. Protože bez vás by to opravdu nešlo. Zároveň všem přeji ty nejlepší výsledky v degustu, ale vyhrát může vždy jen jeden.

Konečné výsledky se můžete jako první dozvědět na slavnostním vyhlášení, které proběhne 25.3.2023 od 19h v sále KD Halenkovice. Vstupenky vč. místenky máte možnost zakoupit v místní knihovně (v rámci provozních hodin) za zvýhodněnou cenu 100,- Kč. Na místě pak za 150,- Kč bez místenky. 

Za organizační Tým
Ing. et Ing. arch. Pavel Fürst, jednatel ČZS ZO Halenkovice


SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ KOŠTU SLIVOVICE


Akce proběhne 25. března 2023 od 19 hodin v sále KD Halenkovice. Pro vítěze jsou tradičně připraveny hodnotné ceny a všichni návštěvníci se mohou těšit na dražbu vítězných vzorků,  bohaté občerstvení a pestrou zahrádkářskou tombolu. Celým večerem bude hudebně provázet cimbálová muzika Rováš.
Místenky je možné od 27. února zakoupit v předprodeji v místní knihovně Halenkovice v provozních hodinách za zvýhodněnou cenu 100,- Kč. Na místě je vstupné 150,- Kč.

Na ochutnávku kvalitního alkoholu a dobré zábavy srdečně zvou
ČZS ZO Halenkovice a Obec Halenkovice. 


 


V letošním roce se uskuteční XV. ročník koštu slivovice "Halenkovická trnka".

Sběr vzorků bude probíhat od 1.2.2023 do 28.2.2023 v kanceláří OÚ v době úředních hodin (po termínu už nebudou vzorky pro daný ročník přihlášeny).
Vzorek musí být dodán v min. množství 0,5 l v čiré neoznačené lahvi s uzávěrem vč. uvedení druhu (trnka, meruňka, apod.), ročníku a jména pěstitele
Termín degustu je 11.3.2023 od 16h v pálenici Halenkovice.
Vyhlášení se uskuteční 25.3.2023 v hlavním sále OÚ Halenkovice.
 
Pořádají a srdečně zvou ČZS ZO Halenkovice a Obec Halenkovice