Rybářské závody

Ve čtvrtek 29. 9. 2017 se v Napajedlích konaly rybářské závody místních členů rybářského kroužku.

Ve čtvrtek 28. 9. 2017 využili Halenkovičtí mladí rybáři státního svátku a krásného letního počasí a uspořádali si na Pahrbku, pod vedením svého rybářského velitele Jirky Doležalíka, rybářské klání.

Většina z nich byla podpořena i ze strany tatínků, kteří došli fandit. Dokonce mohla být vyhlášena i soutěž pro tatínky, protože se do toho zakousli stejně vehementně, jako jejich ratolesti.
Z počátku se rybám ven z vody moc nechtělo. Asi se slunily na hladině, místo aby papkaly dobroty, které jim malí koumáci nachystali na háčky. Nakonec si daly říct a děti se mohly radovat ze svých úlovků.
Opět se ukázalo, že není nad zábavu a koníčky, provozované na čerstvém vzduchu. Pohoda a klid sálal ze všech. Na závěr došlo na přeměření všech mega úlovků a všechny rybičky, které měly bez 80 cm metr, putovaly zpátky do vody, aby poslaly rodiče…

K dekorování těch, kterým se podařilo ukecat největší kousky, došlo v budově OÚ Halenkovice. Účastníci soutěže si převzali od Jirky Doležalíka překrásné ceny. Závodů se zúčastnilo pět aktivních členů kroužku a spousta velkých i malých fanoušků této krásné záliby.

Konečné pořadí:

  1. Nikča Vojáčková (cejni velcí jak sumci a jako bonus karas bez 60 cm metr…!)
  2. Gabča Hradílková (cejni velcí jak indiánská kánoe)
  3. Ondra Dudešek (cejn velký, že málem prut zlomi!)
  4. - 5. místo
  Milda Koutný a Lukin Juřena (Čeřili hladinu, vzorně krmili, 8 jich utrhli 6 nezasekli,
  ale po celou dobu statečně bojovali. Příště se máte kapříci prej na co těšit !) 

Díky Jirkovi Doležalíkovi za super den jak pro děti, tak pro jejich blízké… Moc krásná akce ! 

text, foto: J. Hradílek