Turnaj fotbalových přípravek 2017

V sobotu 2. září 2017 se na halenkovickém fotbalovém hřišti uskutečnil již čtvrtý ročník Turnaje fotbalových přípravek. 

Jedenáct fotbalových týmů se sešlo na halenkovickém fotbalovém hřišti v rámci konání Turnaje fotbalových přípravek 2017. Organizátoři z Tělovýchovné jednoty Halenkovice připravili již čtvrtý ročník této akce. Za dobu trvání si tato událost vytvořila velmi slušnou pověst. Také termín konání, poslední prázdninová sobota, se osvědčil a zůstává beze změn. Říká se, že dobré se chválí samo. I proto bylo zájemců o účast v turnaji dost - i s domácími týmy jich bylo celkem jedenáct. Oproti minulým letům byl však rozdíl v počtu hráčů v jednotlivých týmech. Dětí přijelo o hodně víc. Výjimkou nebylo ani patnáct hráčů v družstvu. Schválně se vyhýbáme označení „mužstvo“, letos si do Halenkovic totiž přišlo zahrát i osm děvčat, také více, než v minulých letech. Dlužno podotknout, že fotbalistky byly platnými členkami svých týmů.

Když vynecháme organizační přípravy turnaje, které v sobě zahrnovaly desítky telefonátů, mailů a esemesek, nákup trofejí, cen, zajišťování sponzoringu a několik koordinačních schůzek, hlavní nápor na organizátory čekal v samotný den konání akce.

Příprava hřiště probíhala sice už od pátečního odpoledne – do šaten byly přenášeny lavičky, v kanceláři se začaly hromadit ceny a zapůjčené altánky. Proveden byl velký úklid všech prostor.
V den konání se začalo už v sedm ráno. Instalace branek, vyznačení celkem tří hracích ploch, příprava informačních tabulí, cen a trofejí, stavba altánku a rozmístění laviček. Všechno šlo naprosto hladce, zkušenosti z předchozích ročníků byly jasně vidět. Od osmé hodiny se hřiště začalo doslova plnit dětmi a jejich doprovodem. Přijely všechny týmy, které přislíbily účast. K převlečení využívaly šaten na hřišti a šaten v tělocvičně ZŠ Halenkovice.

Po setkání trenérů a rozlosování začalo opravdové fotbalové zápolení. Radost z fotbalu, nadšení a oslavy vstřelených gólů a vítězství, slzičky po prohraných zápasech, povzbuzování a rady z řad diváků. Nevyskytl se jediný případ diskuze s rozhodčím, filmovaného pádu prostoru před bránou a nesportovního chování. Úžasná atmosféra. Rozhodování zápasů si za své vzali hráči halenkovického A mužstva. Také díky nim nedošlo k žádným vážnějším zraněním a zdravotním problémům. Zapomenout nelze ani na děvčata, která poctivě zapisovala výsledky a střelce gólů. Jediným otazníkem bylo, zda vydrží počasí. Po horkém konci srpna se totiž ze dne na den výrazně ochladilo a ocelově šedá obloha hrozila každou chvíli deštěm. „Oblečte se“ - toto byla jedna z nejčastějších vět trenérů vůči svým malým svěřencům. Mezi zápasy si děti mohly zajít do Hospody na hřišti na párek v rohlíku, pití nebo nějakou sladkost. Pro dospělé byla připravena udírna a samozřejmě i točené nápoje. Místem s magickou přitažlivostí byl stůl s trofejemi, medailemi a odměnami. Téměř po celou dobu konání turnaje u něj bylo plno. A stejně jako v minulých letech, byl místem diskuzí, motivace a velkých přání. Dospělí pak pravidelně chodili k výsledkovým tabulím, které se postupem času utěšeně plnily záznamy.

Počasí vydrželo a při závěrečném nástupu se nad hřištěm objevilo i slunce. Poslední zápas skončil po čtrnácté hodině. Následovalo spočítání výsledků, slavnostní vyhlášení a předání trofejí, medailí a cen. Početná účast trochu zaskočila pořadatele. Množství připravených medailí bylo menší než počet hráčů v úspěšných týmech. Muselo se sáhnout do zásob z minulých ročníků – nakonec to vyšlo. Vyhlášen byl nejmladší hráč turnaje, nejlepší střelci a brankáři, drobnou pozornost obdržela i všechna děvčata. Po předání individuálních cen přišlo na řadu vyhlášení týmových výsledků. Každé družstvo dostalo odměnu a tři nejúspěšnější z obou kategorií i trofeje a medaile. Po předání cen nastalo „dělení kořisti“ a nezbytné fotografování pro rodinná a klubová alba.

Do hodiny bylo po všem, hřiště osiřelo a ztichlo, ikdyž ne úplně. Bylo třeba uklidit. V pět odpoledne už nebylo po Turnaji fotbalových přípravek 2017 ani stopy.

TJ Halenkovice děkuje všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje, sponzorům (přehled ve fotogalerii), ZŠ, MŠ a obci Halenkovice za poskytnutí prostor a materiální podporu. Velký dík patří i všem týmům a trenérům, kteří se do Halenkovic vypravili. Věříme, že nelitovali. Příští rok se těšíme na shledanou.

Fotogalerie z Turnaje přípravek 2017

Každý účastník turnaje dal do zápasů maximum, pořadí týmů proto uvádíme jenom informativně:

Mladší přípravky

   1. Baťov
   2. Březůvky
   3. Žlutava
   4. Napajedla
   5. Halenkovice

Starší přípravky

   1. Napajedla
   2. Žlutava
   3. Jaroslavice
   4. Halenkovice
   5. Provodov
   6. Topolná