Divadelní představení Ženitba

e-mail hlavní stránka zpět


foto: P. Bieberlová
text: RJ


   V sobotu 15. prosince 2012 do Halenkovic zavítal divadelní soubor Tyjátr z Otrokovic se satirickou divadelní hrou Nikolaje Vasiljeviče Gogola Ženitba.

   Hru uvedl vedoucí souboru, pan Radek Chmela. Stručně představil soubor i divadelní hru a popřál publiku hezkou zábavu. Herci při představení museli zaimprovizovat a vyrovnat s velikostí "halenkovické scény". Představení bylo nastudováno pro větší pódia, musela tak pomoci řada stolů a prostoru bylo hned víc.

   Jak praví encyklopedie:
Ženitba (1842) je satirická komedie o dvou dějstvích, příběh starého mládence, jenž si stále pohrává s myšlenkou na manželství, téměř se skoro žení, ale těsně před svatbou včas uteče oknem, přičemž stárnoucí nevěsta ve snaze nepřijít o žádného z pěti nápadníků tak nakonec přijde o všechny.
   V divadelní hře, kde se pánové i dámy seznamují přes dohazovačky, hledí se zejména na věno a nikoho nezajímá jaký kdo opravdu je, by šlo jen těžko hledat paralely s dnešním moderním světem, ale přísloví "kdo se bojí, nesmí do lesa" nebo "kdo chce moc, nemá nic", jsou aktuální stále.

   V jedné z hlavních rolí se představila paní Marcela Palúchová z Halenkovic. Její herecký výkon byl výborný. Zdatně jí sekundovali také další členové souboru.

   Povedené představení zpestřilo předvánoční čas roku 2012 a hercům z Otrokovic nezbývá než poděkovat za pěknou porci divadelní klasiky.

 
Ženitba Ženitba Ženitba Ženitba Ženitba
 
Ženitba Ženitba Ženitba Ženitba Ženitba
 
Ženitba Ženitba Ženitba Ženitba Ženitba