Rozsvícení vánočního stromu 2015

e-mail hlavní stránka zpět


text: RJ
foto: V. Gajdošík


   Od soboty 28. listopadu svítí na Halenkovicích vánoční strom.
Jeho slavnostnímu rozsvícení předcházel Vánoční jarmark, který hostil sál kulturního domu. Návštěvníci zde mohli zakoupit předměty s vánoční tématikou nebo se zajít občerstvit do bufetu. V průběhu odpoledne se postupně zaplňovalo prostranství před obecím úřadem. Zde bylo postaveno provizorní pódium a stánky se svařeným vínem, medovinou a teplou uzeninou.

   V 16:00 hodin, v době, kdy se začalo smrákat, bylo zahájeno kulturní pásmo, složené z vystoupení dětí z MŠ a ZŠ Halenkovice, žáků umělecké školy Rudolfa Firkušného z Napajedel, dětí z folklorního kroužku Pláňata a muzikantů z Topolanky. Večer moderovala PaedDr. Marie Kašíková. Vystoupením předcházel projev starosty obce, pana Jaromíra Blažka, který shrnul halenkovický rok a poděkoval všem, kdož jakkoliv přispívají pospolitosti v naší obci. Celý projev si budete moci přečíst ve vánočním čísle Halenkovického zpravodaje.

   V době, kdy už se nad Halenkovicemi setmělo, přišel čas pro příchod Mikuláše, kterého k vánočnímu stromu zavolaly děti. Mikuláš s neodmyslitelnou berlou, svou čertovskou družinou a andělským doprovodem pak, k radosti všech kolem, rozsvítil vánoční strom. Začal tak čas adventu v Halenkovicích.
 
Vánoční strom 2015 Vánoční strom 2015 Vánoční strom 2015 Vánoční strom 2015 Vánoční strom 2015
 
Vánoční strom 2015 Vánoční strom 2015 Vánoční strom 2015 Vánoční strom 2015 Vánoční strom 2015
 
Vánoční strom 2015 Vánoční strom 2015