Rozsvícení vánočního stromu a Vánoční jarmark 2013

e-mail hlavní stránka zpět


text, foto: P. Bieberlová

   Na skromném pódiu před budovou obecního úřadu se v sobotu 30. listopadu vystřídala téměř stovka účinkujících dětí - konalo se zde tradiční Slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

   Pozvání organizátorů přijali sólisté dechové hudby Topolanka, kteří program zahájili a sváteční hudbou přilákali pozornost publika. Po vystoupení muzikantů si slovo vzala paní PaedDr. Marie Kašíková, která celý podvečer konferovala a jménem organizátorů všechny přivítala.

   Jako první host promluvil starosta obce, pan Jaromír Blažek. Ve svém projevu poděkoval všem dobrovolníkům, kteří se starají o kulturní a společenský život v obci a popřál všem štěstí do nového roku. Poté se početnému publiku se svým čertíkovským pásmem předvedlo přibližně 60 dětí z halenkovické mateřské školky, které pak na pódiu vystřídali mladí halenkovičtí hudebníci, kteří získávají muzikantské zkušenosti a pilují svoje umění na ZUŠ R. Firkušného v Napajedlích. Pro letošní slavnostní večer si připravili pěvecké pásmo. Ke sváteční atmosféře přispěli i žáci a žákyně 2. stupně ZŠ Halenkovice se svým pásmem zimních a vánočních básniček.
   Po vystoupení žáků ZŠ krátce oslovil publikum a popřál k nastávajícím svátkům nově zvolený poslanec PS Parlamentu ČR, pan Tomio Okamura.

   Finále a programu obstaral dětský folklórní kroužek Pláňata, který dnes čítá téměř 40 členů. Děti z Pláňat kromě vystoupení dostaly také důležitý úkol - měly přivolat Mikuláše s jeho družinou. A povedlo se, Mikuláš volání vyslyšel, přišel, a obklopen davem těch méně bojácných dětí, přistoupil k nazdobenému stromu a kouzelnou berlou jej rozsvítil.

   Sobotní odpoledne nebylo jen ve znamení krásných vystoupení halenkovických dětí, na které můžeme být právem pyšní. Organizátoři připravili také doprovodné akce, které lahodily nejen oku, ale i mlsným jazýčkům. V sále kulturního domu na hosty čekal Vánoční jarmark, na kterém si mohli zájemci zakoupit od adventních věnečků, přes perníčky, obrázky, šperky, voskové svíčky, keramické hrnečky až po bylinky, které budou v nadcházejícím zimním období tolik potřeba. Venku pro prokřehlá těla čekala medovinka, svařáček a teplá klobáska či bůček. Letošní novinkou byl horký čaj pro děti, který se podával zdarma. A každé odvážné dítko dostalo od svaté rodiny nebo dokonce od čertisek sladký perník. Po ukončení oficiálního programu k vánoční pohodě přispívali opět muzikanti z Topolanky.

   Díky vám všem, kdo jste se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě bohatého odpoledne.
Krásné a šťastné Vánoce, nový rok 2014 prožitý ve zdraví a se spoustou dalších milých setkání.

Odkaz na velkou fotogalerii Slavnostního rozsvícení vánočního stromu 2013 na RAJČETI máte k dispozici ... zde.


Vánoční strom 2013

Vánoční strom 2013

Vánoční strom 2013

Vánoční strom 2013

Vánoční strom 2013

Vánoční strom 2013