Nad Betlémem vyšla hvězda – vystoupení folklorního souboru Pláňata

e-mail hlavní stránka zpět


Původní text pro Halenkovické farní noviny napsala I. Jelínková
foto: P. Bieberlová


   Předvánoční čas je vždy plný různých koncertů, besídek a různých vystoupení. V tomto roce se k oživení „očekávání Vánoc“ přidal v sobotu 13. prosince i dětský folklorní soubor Pláňata pod vedením Zuzky Mitáčkové a folkorní soubor Pozdní sběr.

   Celé pásmo zahájila mužská část Pozdního sběru. Poté již „dostaly slovo“ naše halenkovické děti. Věřím, že pro mnohé bylo příjemným překvapením, když před oltář nastoupilo více než dvacet krojovaných dětí a několik malých andílků v podobě nejmenších dětí. Sólové zpěvy střídaly básničky a společné zpěvy. V zaplněném kostele bylo cítit kouzlo přicházejících svátků oslavy narození Ježíška. Mnohým babičkám ukápla i nějaká ta slzička dojetí. V dnešní uspěchané době je opravdu s podivem, že se dokážeme vracet ke starým tradicím, je vskutku dojemné, když děti mají chuť zpívat a muzicírovat.

   Díky dětem jsme se mohli zaposlouchat do koled: Jak jsi krásné neviňátko, Já bych rád k Betlému, Byla cesta byla ušlapaná a mnoha dalších. Po dětech nastoupili zkušení pěvci Pozdního sběru. Uvedli se koledou Dej Bůh štěstí tomu domu, poté zazněly i koledy, které již nejsou tolik známé. Zlatý hřeb přišel, jak jinak, na konci koncertu. Malí i velcí zpěváci se do zpěvu koled pustili společně a s velkou radostí se přidalo i publikum.

   Není možné, opomenout cimbálovou muziku pod vedením Katky Galatíkové, která všechny celým vystoupením provázela. Myslím si, že všichni, kdo si udělali toto sobotní odpoledne volno a místo nákupů usedli do lavic našeho kostela, určitě nelitovali. Děkuji všem, kteří se na vystoupení podíleli a neváhali dát svůj volný čas pro radost jiným, aby tak přispěli k vytvoření tohoto pěkného odpoledne.

Velkou fotogalerii z koncertu máte k dispozici ...zde.

koncert

koncert