Letní fotbalový turnaj 2010 e-mail hlavní stránka zpět


   Dvanáctý ročník Letního fotbalového turnaje uspořádala TJ Halenkovice v sobotu 24. 7. 2010 na halenkovickém fotbalovém hřišti.
   K účasti na turnaji byla pozvána mužstva Žlutavy, Napajedel B, domácích Halenkovic a Spytihněvi B, které se však z účasti omluvilo. Místo spytihněvského mužstva přijalo pozvání fotbalové mužstvo Pohořelic, se kterým se po postupu do III. A třídy budou v nadcházející sezóně utkávat halenkovičtí fotbalisté.

   Hrací schéma turnaje bylo zachováno z předcházejících let. Hrála se celkem čtyři utkání na dvakrát třicet minut. Vítězná mužstva z prvních utkání postoupila do finále, poražení hráli o třetí místo.

   Všechna čtyři utkání rozhodovala trojice rozhodčích - pánové Uhlár, Daněk a Mitáček.

Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10

Účastníci turnaje zleva - Žlutava, Napajedla B, Pohořelice, Halenkovice, rozhodčí.

 
Turnaj 10 Díky sponzorským příspěvkům bylo pro účastníky turnaje zajištěno zázemí s občerstvením a trofeje.


Turnaj 10 Útočištěm před děštěm byla pro diváky i právě nehrající fotbalisty Hospoda na hřišti nebo slunečníky na ploše u hospody. Nechyběl zde, samozřejmě, ani stánek s uzeninou a cukrovinkami.
   Mužstva pojala turnaj jako přípravu na soutěžní sezónu 2010/2011 - byli zkoušeni noví hráči i různé taktické varianty hry. Zápasy byly vedeny ve vysokém tempu.

   Po několika dnech úmorných veder se v sobotu na trávník po celou dobu konání turnaje snášel "zahradní" deštík, který zesílil až při konání finálového zápasu. Chladnější počasí jednoznačně přivítali hráči, negativně se však odrazilo na divácké účasti, která byla proti předchozím ročníkům slabší.

   Před zápasem o třetí a čtvrté místo měli kluci z halenkovické fotbalové přípravky sehrát krátké ukázkové utkání. Deštivé počasí a čas dovolených zavinil, že se jich na hřišti sešlo málo. Pro ty co přišli, připravili organizátoři turnaje soutěž v kopání pokutových kopů. Nejlepším kanonýrem této minisoutěže se stal František Palla.


Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10
 
Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10


   Los určil, že první utkání spolu sehrála mužstva Žlutavy a Halenkovic. Zápas skončil nerozhodně 1 : 1, na penalty pak postoupilo mužstvo domácích Halenkovic, když v rozstřelu uspělo v poměru 4 : 1.

   Ve druhém turnajovém zápasu se utkala mužstva Napajedel B a Pohořelic. Tento zápas dopadl lépe pro pohořelické mužstvo, které vyhrálo 5 : 1.

   Výsledky prvních zápasů rozhodly o tom, že o třetí místo se spolu utkaly týmy Žlutavy a Napajedel B. Tento zápas skončil vítězstvím fotbalistů Žlutavy 3 : 0.

   Finále, do kterého postoupily Pohořelice a domácí Halenkovice, bylo dlouho vyrovnané. Před koncem zápasu se však prosadilo pohořelické mužstvo. Zápas vyhrálo nejtěsnějším rozdílem v poměru 0 : 1 a získalo tak pro sebe putovní pohár pro vítěze turnaje.


Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10
 
Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10
 
Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10
 
Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10 Turnaj 10


Konečné pořadí turnaje:

  1. Pohořelice
  2. Halenkovice
  3. Žlutava
  4. Napajedla B

Nejlepší hráč mužstva Napajedel B - Petr Ratiborský
Nejlepší hráč mužstva Žlutavy - Miroslav Antoš
Nejlepší hráč mužstva Halenkovic - Ondřej Kadlčák
Nejlepší hráč mužstva Pohořelic - Petr Maca

Nejlepší střelec turnaje - Miroslav Ruzselák (Pohořelice) 3 góly.