Letní fotbalový turnaj 2009 e-mail hlavní stránka zpět


   V sobotu 18. 7. 2009 proběhl na hřišti TJ Halenkovice 11. ročník Letního fotbalového turnaje. Pozvání organizátorů z TJ Halenkovice přijala mužstva Žlutavy, Babic, domácí tým Halenkovic a tým "Halenkovice Stars". Posledně jmenované mužstvo bylo sestaveno z hráčů, kteří v minulosti hrávali za Halenkovice, ale v řadách mělo i hráče se zkušenostmi z první české a slovenské ligy. Zápasy byly řízeny pány rozhodčími Mitáčkem, Uhlárem a Jungvirtem.

   Stejně jako v předcházejících letech na diváky čekala celkem čtyři utkání, která se hrála na dvakrát třicet minut. Vítězná mužstva z prvních utkání postoupila do finále, poražení hráli o třetí místo.

Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09

Účastníci turnaje zleva - Žlutava, Babice, Halenkovice A, společná fotografie finalistů (Halenkovice A a Halenkovice Stars), rozhodčí.

 
Turnaj 09 Sponzoři turnaje. Všem sponzorům patří velké poděkování.


Turnaj 09 Ani letos diváci nestrádali hladem. I přes nepříznivé počasí vydržela obsluha udírny a prodejního koutku (rodina Kadlčákova) až do samého konce turnaje na svém stanovišti a odvážně bojovala s větrem a děštěm.
Z pohledu na oblohu a předpovědí bylo už na začátku turnaje zřejmé, že se nad Halenkovicemi rozprší, každý to čekal, ale přitom doufal, že to přijde co nejpozději. Bohužel očekávaný déšť se dostavil poměrně záhy. Ve druhé půli druhého zápasu se opravdu rozpršelo a pršet nepřestalo do konce turnaje. Intenzita srážek se měnila každou chvíli. Na hrací plochu se snášel mírný deštík, který během okamžiku zesílil na průtrž doprovázenou hromy, za moment déšť zeslábl a tak se to opakovalo po celý zbytek odpoledne.

Ke cti hráčů i rozhodčích slouží to, že všechny plánované zápasy byly odehrány podle plánu. Několik věrných diváků ukrývajících se pod deštníky a přístřeškem šaten i v těchto těžkých podmínkách vidělo pěkná utkání, ve kterých padalo hodně gólů. Utkání rozhodně nebyla formální a zdvořilostní záležitostí. Důkazem je i to, že rozhodčí ukázali i několik žlutých a dokonce červených karet.

Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09
 
Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09
 
Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09
 
Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09
 
Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09 Turnaj 09


Počasí také zavinilo, že závěrečný ceremoniál proběhl v rychlém tempu bez zbytečných průtahů. Pan Radek Kedruš, na kterém zejména spočívala organizační stránka turnaje, předal trofeje zástupcům mužstev tak, jak je určily výsledky zápasů.

Turnaj 09 Na čtvrtém místě se umístilo mužstvo Babic, třetí byla Žlutava. Ve finále se rozhodlo o tom, že letošní pohár pro vítěze si pro sebe v halenkovicko - halenkovickém souboji vybojovalo mužstvo Halenkovice Stars.
Nejlepšími střelci turnaje byli se třemi góly vyhlášeni pánové Mišurec (Žlutava) a Kraváček (Babice).

Turnaj pohledem pořadatelů.