Fotbalový turnaj v Halenkovicích 2008 e-mail hlavní stránka zpět


   V sobotu 26. 7. 2008 proběhl na hřišti TJ Halenkovice 10. ročník letního fotbalového turnaje. Pozvání organizátorů přijala mužstva Žlutavy, Spytihněvi B a Babic. Na diváky čekala celkem čtyři utkání, která se hrála na dvakrát třicet minut. Vítězná mužstva z prvních utkání postoupila do finále, poražení hráli o třetí místo. Arbitry utkání byli pánové Jiří Škubal, Roman Daněk a Jaroslav Krajča.

Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08

Účastníci turnaje zleva - Spytihněv B, Žlutava, Babice, Halenkovice, rozhodčí.

 
Turnaj 08 Letošní ročník se těšil přízni z řad sponzorů. Organizátorům se podařilo díky jejich štědrosti shromáždit dostatek finančních prostředků na zajištění turnaje. Přebytek bude použit pro financování činnosti TJ v nadcházející sezóně. Všem sponzorům patří velké poděkování.


Turnaj 08 Klobása z udírny, pivo, kofola "potrava" příznivce kopané v Českých zemích. Ani v Halenkovicích tomu nebylo jinak. Sladkosti si zase mohly dopřát děti. Občerstvení měla na hřišti na starost rodina Kašparova a Kadlčákova.
Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08


Příprava hřiště, trofeje, zdravotní služba, informační a organizační servis - další důležité součásti chodu turnaje. Kvalitně připravený trávník, dresy, sítě, praporky to vše má na starosti hospodář halenkovického hřiště pan Ladislav Gavenda. Zdravotní službu zabezpečovala paní Vlachynská z ČČK Halenkovice. O organizaci a časový harmonogram soutěžní části turnaje se starali pánové Radek Kedruš a Zbyněk Horka.

Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08
 
Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08
 
Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08
 
Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08


Samotné zápasy přinesly dostatek zajímavých fotbalových okamžiků i gólů. Byly odehrány korektně, ale nechyběl jim ani náboj, na trávníku se totiž setkala mužstva nejbližších sousedních obcí. Mužstvům Babic a Spytihněvi museli vypomáhat halenkovičtí brankáři. Paradoxem je, že právě brankářský post byl jedním z problémů loňské neúspěšné sezóny našeho mužstva. Prázdninový čas umožnil nastoupit i borcům, kteří v průběhu roku neměli možnost za Halenkovice hrát.
O přestávkách se kolem branek odehrávaly neméně napínavé souboje, ve kterých se nejmenší fotbalisté snažili vyrovnat svým velkým vzorům.Turnaj 08 Turnaj skončil vítězstvím halenkovického týmu. Nejlepším střelcem turnaje byl Jakub Polášek (Spytihněv B)
Nejlepšími hráči jednotlivých mužstev byli vyhlášeni: Říha Lukáš, Babice
Čevora Marcel, Žlutava
Chmela Richard, Spytihněv B
Kocián Martin, Halenkovice

Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08
 
Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08 Turnaj 08


Závěrečný ceremoniál proběhl několik minut po ukončení finálového zápasu. Trofeje mužstvům a oceněným hráčům předával starosta obce Halenkovice pan Jaromír Blažek. Upomínkové předměty si převzali i rozhodčí. Organizátoři předali dárkový koš také panu Ladislavu Gavendovi, jako poděkování za jeho obětavou práci pro oddíl. Stejně tak byl oceněn i nejstarší žijící člen TJ Halenkovice pan Karel Žák, který si však dárek nemohl osobně převzít kvůli zdravotní indispozici. Bude mu proto předán dodatečně. V rámci ceremoniálu všem přítomným hráčům, sponzorům a divákům za organizátory poděkoval pan Radek Kedruš, který předávání cen moderoval. Seznámil přítomné i s plány, které TJ Halenkovice má před začátkem fotbalové sezóny 2008/2009. Jak se halenkovickým fotbalistům bude v příští sezóně dařit se tedy nechejme překvapit.