Turistika a cykloturistka e-mail hlavní stránka zpět


značení cyklostezek    Velká rozloha obce Halenkovice nabízí ideální podmínky pro provozování turistiky a cykloturistiky. V katastru obce a v jejím blízkém okolí se nachází velké množství zpevněných lesních cest, které jsou minimálně využívány automobilovou dopravou, a které dovedou pěší i cyklisty na zajímavá místa. Lesy nabízí příležitost k procházkám a houbaření. V zimních měsících jsou turistické trasy při dostatku sněhu využívány běžkaři. V okolí lesních cest jsou na mnoha místech vybudována krytá odpočívadla. Pohybuchtiví návštěvníci Halenkovic mohou volit mezi méně náročnými hřebenovými cestami, nebo cestami vedoucími napříč kopcovitou krajinou. Turistické cesty jsou samozřejmě značeny. Autobusové spojení obce s krajským městem Zlín je zajištěno i během víkendu, což umožňuje uskutečnit výlet i bez auta.

Autobusový jízdní řád Zlín - Halenkovice
Autobusový jízdní řád Halenkovice - Zlín

Sdružení obcí mikroregionu Chřibska

informační tabule    Pro podporu turistiky se stala obec Halenkovice aktivním členem "Sdružení obcí mikroregionu Chřibska". Jde o zájmové sdružení 10-ti obcí. Sdružení sídlí v obci Roštín - okr. Kroměříž.

K cílům sdružení patří zejména:

  • formulování společenských stanovisek k jednotlivým oblastem obnovy vesnice
  • zpracování strategie a konkrétních opatření hospodářského rozvoje mikroregionu
  • podpora a rozvoj venkovské turistiky při současném řešení dalších akcí místních programů obnovy vesnice
  • vytvoření efektivního informačního systému
  • budování a značení cyklostezek a turistických cest

rozhledna na Brdu    Jedním z hmatatelných výsledků spolupráce obcí ve sdružení je například výstavba kamenné rozhledny na nejvyšším místě pahorkatiny Chřiby - na Brdu (n.m. 587). Na jejíž výstavbě se finančně podílela i obec Halenkovice. Rozhledna byla otevřena v roce 2004.

Turistické zázemí

   V Halenkovicích, bohužel, dosud není žádná ubytovací kapacita. Místní pohostinství nabízejí pouze doplňkově studenou kuchyni. V případě předchozí telefonické objednávky je však možné oběd objednat v Kavárně Pláňava, která se nachází v suterénu Kulturního domu.

Kavárna Pláňava
Halenkovice 76
Tel.: 577 941 074

Hostinec u Lhotských
Halenkovice 176
Tel.: 577 945 741

Hospoda Na Kopci
Halenkovice 11
Tel.: 577 945 786

Hospůdka u Kubínů
Halenkovice Pláňavy