Nový malotraktor

e-mail hlavní stránka zpět


foto: J. Janeček ml., P. Bieberlová

   V roce 1993 zakoupila obec Halenkovice pro své potřeby malotraktor Slavia TV 824. Tento stroj jste se mohli vídat na halenkovických cestách necestách celých šestnáct let. V loňském roce rozhodlo vedení obce o nákupu malotraktoru nového. Hlavním požadavkem byla jeho celoroční využitelnost. Původní malotraktor nebyl vybaven kabinou a proto bylo jeho využívání v zimních měsících možné jen s krajním sebezapřením obsluhy a k zimní údržbě komunikací se z tohoto důvodu nedal využít vůbec.

   Z nabídky českého trhu byly vybrány nakonec dva stroje - malotraktor Agromechanika, který dováží, upravuje a vybavuje firma Rehos z Babic a v Prostějově vyráběný malotraktor Yukon od firmy Wisconsin Engeneering.

   Konečné rozhodnutí pan starosta Jaromír Blažek a člen rady obce pan František Vojáček uskutečnili až po návštěvě obou firem. O radu při výběru požádali pana Jiřího Pavelku, Josefa Janečka ml. a Stanislava Michalíka, který se měl stát strojníkem nakupovaného traktoru.

   Dne 14. 11. 2008 společně vyrazili do Babic, kde jim byl panem Svobodou představen malotraktor Agromechanika. Členové komise byli seznámeni s technickým řešením a přednostmi stroje. Součástí předvádění byla i možnost vyzkoušet si traktor v provozu. Při těchto zkouškách byl posuzován komfort obsluhy, hlučnost v kabině a její ergonomie a také celková kvalita zpracování. Stejným způsobem pak byl v Prostějově prozkoušen i traktor Yukon.

   Po důkladném zvážení všech pro i proti se komise nakonec přiklonila k doporučení výběru traktoru W5000 Yukon firmy Wisconsin.

   Nový traktor se svým přídavným zařízením bude využíván zejména k údržbě veřejných prostranství, parků a obecních cest rozlehlých Halenkovic. Pro tyto účely byl dále pořízen přední nakladač, shrnovací radlice na sníh s hydraulickým stavěním, rozmetadlo posypu, zametací zařízení, mulčovací zařízení, bubnová sekačka a vlek. Celková cena za traktor a vybavení činila 959500,- Kč bez DPH.

   Konstrukce stroje umožňuje připojení dalších komponentů, jak na přední tak i zadní adaptér. Tyto doplňky mohou být podle potřeby obce pořizovány dodatečně.Nový malotraktor Nový malotraktor Nový malotraktor Nový malotraktor Nový malotraktor
 
Nový malotraktor Nový malotraktor Nový malotraktor Nový malotraktor Nový malotraktor
 
Nový malotraktor Nový malotraktor Nový malotraktor Nový malotraktor Nový malotraktor
Fotoalbum...