Plány Tělovýchovné jednoty Halenkovice na rok 2009

e-mail hlavní stránka zpět


text: Radek Kedruš (hospodář TJ)

fotbalové hřiště    Tělovýchovnou jednotu Halenkovice v současné době tvoří "Oddíl fotbalu", který se již plně připravuje na zahájení jarní části mistrovských soutěží, "Oddíl nohejbalu", který v zimních měsících každou neděli využívá prostory tělocvičny ZŠ, a "Oddíl sportu pro všechny", jehož členové a především členky celoročně také cvičí v místní tělocvičně.

   TJ Halenkovice prošla na sklonku roku 2008 řadou změn, které odstartovalo zvolení nového výboru TJ. Tento výbor ve složení Vladimír Wozar (předseda TJ), Jindřich Kašpar, Zbyněk Horka (jednatelé), Radek Kedruš (hospodář a správce financí), Pavel Tomaštík, Miroslav Březík a Josef Kníchal (členové výboru) se pravidelně schází a operativně řeší chod a plánuje další aktivity tělovýchovné jednoty. První úspěšně zakončenou sportovní akcí, plně pod novým vedením TJ, byl zimní turnaj v sálové kopané, každoročně pořádaný pod názvem "Ha-La Liga".

TJ Halenkovice    Během zimy se také pracovalo na posílení fotbalového mužstva mužů. V zimním přestupovém období se podařilo získat dva zkušené hráče a to Oldřicha Prokopa a Václava Mitáčka, navíc se z hostování vrací Jiří Sudolský. Doufáme, že nám tyto posily pomohou smazat sedmibodovou ztrátu na první tým v tabulce IV. A třídy a naplnit tak postupové ambice, se kterými jsme do letošního ročníku soutěže vstupovali.

TJ Halenkovice    Nově vzniklý tým dorostu, vedený Miroslavem Březíkem a Pavlem Tomaštíkem, po podzimní části soutěže vede tabulku a přáli bychom si, aby se mu v jarní části soutěže podařilo své umístění udržet. Úspěšná generace mladých fotbalistů nám prostřednictvím mužstva dorostu dělá velkou radost. Uvědomujeme si ale, že podmínkou dlouhodobého udržení fotbalu v obci je výchova mládeže. Proto hlavním úkolem, který na výbor naší tělovýchovné jednoty čeká, je nábor těch nejmenších fotbalistů. Výchova žáčků a opětovné zřízení mužstva žáků, které se bude účastnit mistrovských soutěží, je prvořadým cílem současného vedení TJ.

    Veškeré plány vedení pro letošní rok, které obsahují mimo jiné i každoroční Letní fotbalový turnaj mistrovských týmů i nově plánovaný turnaj pro amatérské hráče z řad široké veřejnosti, fotbalový turnaj žáčků a jarní turnaj v nohejbalu, jsou samozřejmě závislé i na finančních možnostech TJ. Z toho vyplývá i další velký úkol pro vedení tělovýchovné jednoty a tím je finanční zajištění jak chodu oddílů, tak i všech naplánovaných akcí.

   Tělovýchovná jednota Halenkovice se zapojí i do kulturního života v naší obci. V nejbližší době připravujeme taneční zábavy se skupinou "HALOGEN", které se uskuteční 14. března a 4. dubna 2009 v sále halenkovického kulturního domu.

   Vyhodnocení ročníku 2008-2009, jak z pohledu sportovního, kulturního, tak i ekonomického a informování o změnách a plánech tělovýchovné jednoty, proběhne na řádné členské schůzi, která se uskuteční po ukončení jarní části fotbalové soutěže.