Letní tábory Turistického a tábornického oddílu Halenkovice

e-mail hlavní stránka zpět


text: V. Janečková
foto: TTO Halenkovice


   19. července 2013 přistavil u obecního úřadu Halenkovice autobus, jehož konečnou zastávkou byly Kateřinice u Vsetína. Tam se totiž konal již druhý letní tábor Turistického a tábornického oddílu Halenkovice.
   Přes 30 dětí, od předškoláků, po absolventy 6. třídy, se těšilo na následujících 10 dní, kdy si opět vyzkouší, jaký je život opravdového táborníka. Letos se mládež vypravila do tajuplné země Ivbomasivery, kterou po celou dobu tábora poznávala a stala se jejími obyvateli. Původně však mezi sebou válčily tři kmeny, a to ‚Bosi', ‚Ivmánci' a ‚Verani'. Obsazovaly si svá území a bránily si je. Vše se změnilo, když navštívil Ivbomasiveru její praotec. Kmeny se spřátelily a pečovaly o svou zemi společně.
   Program na celých 10 dní byl nabitý, a proto všem tábor ubíhal opravdu rychle. Děti se už ale mohou těšit na Potáborovku, která se bude konat o podzimních prázdninách.

   Týden po příjezdu starších členů oddílu se dostalo také na ty mladší, kteří se tento rok na velký tábor ještě necítili, a tak se účastnili Příměstského tábora. Ten se konal od pondělí 5. srpna do pátku 9. srpna.
   Mladší děti ale měly také napilno, čekala je totiž dlouhá cesta za záchranou dráčka Jablečňáka, na které je čekalo plno soutěží a důležitých úkolů. Ve čtvrtek navštívily město Kroměříž, kde se podívaly do podzámecké zahrady a muzea. Tyto moc šikovné děti byly na konci Příměstského tábora pasovány do role ‚táborníků 2014' a příští rok již určitě pojedou na velký tábor do Kateřinic.

Velké fotogalerie z táborů a společných akcí Turistického a tábornického oddílu Halenkovice neleznete na adrese anglictinahalenkovice.rajce.idnes.cz.

Informace o činnosti Turistického a tábornického oddílu Halenkovice máte k dispozici na stránkách ttom.webnode.cz.


Letní tábor Kateřinicích

Letní tábory


Příměstský tábor v Halenkovicích

Letní tábory