Halenkovická přípravka se představila na prvoligovém trávníku

e-mail hlavní stránka zpět


text, foto: RJ

   Už v průběhu letošního jara se měla halenkovická fotbalová přípravka představit na stadionu v Uherském Hradišti, kde měla před zápasem doprovázet prvoligové fotbalisty. Na jaře však fotbalový klub 1. FC Slovácko z organizačních důvodů tuto akci odvolal.
   Nakonec se vše v dobré obrátilo a zástupci uherskohradišťského klubu pozvali halenkovické malé fotbalisty na první zápas fotbalové sezony 2014/2015, ve kterém 1. FC Slovácko na svém trávníku přivítalo atraktivního soupeře – mužstvo SK Slavia Praha.

   Trenéři přípravky obdrželi propozice celé akce, ve kterých byl uveden stručný časový rozvrh působení našich malých fotbalistů během zápasu. Tato výjimečná akce slibovala nevšední zážitky jak dětem, tak jejich doprovodu. Kluci však museli přesně dodržovat pokyny pořadatelů.

   V sobotu 26. 7. 2014 se před stadionem kromě fanoušků domácích a hostí sešli také halenkovičtí malí fotbalisté se svým doprovodem. Zde si kluky vyzvedl zástupce klubu, který měl na starosti organizaci dětského doprovodu hráčů a přestávkový ukázkový zápas přípravek. Rodiče a kluci byli u orientačního plánu stadionu seznámeni s úkoly, které budou muset v následujících téměř dvou hodinách splnit. Po instruktáži se rodiče, kteří obdrželi volné vstupenky, přesunuli na svá místa na tribuně a kluci odešli do šatny, kde pro ně byly připraveny dresy pražské Slavie. Po převlečení a kontrole ustrojení se celé malé červenobílé mužstvo přesunulo do tunelu, zde čekalo na hráče 1. FC Slovácka, které mělo doprovodit.
 
Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia

   Kamery byly na svých místech, televizní komentátoři vedli předzápasové rozhovory. Nastal okamžik nástupu mužstev, kterého se halenkovičtí kluci zhostili na jedničku. Kdo sledoval přímý přenos na ČT Sport, si jich určitě všimnul. Chvilka ve slávistickém dresu utekla jako voda a kluci se před objektivy kamer a fotoaparátů rozběhli opět směrem k tunelu. Odtud pak odešli do své šatny, kde se museli převléknout do halenkovických dresů. Po ustrojení pak jako jeden muž přešli na tribunu za svým dospělým doprovodem, aby zde sledovali prvoligový zápas. První poločas ale nemohli dodívat do konce, protože na ně čekal další úkol.
 
Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia
 
Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia

   Ukázkovému utkání s přípravkou FC Slovácko předcházely další instrukce. Kluci měli za úkol ihned po skončení prvního poločasu ligového zápasu nastoupit před hlavní tribunu.
   V záklulisí byli trenéři přípravky seznámeni se zajímavou informací. Při příležitosti prvního soutěžního zápasu, přiletěl z Monaka pan Ivo Valenta, majitel klubu a holdingu Synot. Součástí nástupu před ukázkovým utkáním bylo předání míčů přímo z rukou pana Valenty každému z malých fotbalistů. Kluci si domů tak kromě zážitků přivezli i cenný dárek.

   Utkání přípravek se hrálo na zmenšeném hřišti, kde proti sobě nastupovaly pětice hráčů s brankářem. Pětky se pravidelně prostřídávaly. Před nástupem se někteří z halenkovických fotbalistů obávali o výsledek zápasu – jen aby to nebyl klepec a ostuda. To se však nesplnilo.
   Hlasatel diváky na stadionu informoval o historii halenkovické přípravky a všechny nastoupivší hráče vyjmenoval. Asi nikdo z chlapců dosud nehrál před tolika diváky.
   Domácí přípravka dokonale využila vlastního prostředí a toho, že naši kluci čekali na pokyn ke hře, který však nepřišel jednoznačně. Proto téměř od začátku prohrávali o gól. Po dalších několika minutách se domácím podařilo se štěstím skórovat podruhé. Od této chvíle však převzali iniciativu hosté, kterým se podařilo snížit a nebýt konce utkání, zřejmě by i vyrovnali. Ostuda to tedy v žádném případě nebyla.

   Po skončení zápasu přišel na řadu závěrečný úkol. Obě přípravková mužstva se měla seřadit na půlicí čáře, rozběhnout se proti vlajkonošům domácích a sklouznout se po nakropeném trávníku. Domácí fanoušci to ocenili potleskem a připraveným choreem.

   Následoval přesun do šatny a poslední převlékání – tentokrát už do „civilu“. Po převlečení se pak kluci vypravili zpět za rodiči, dosledovat prvoligový zápas. Škoda jen, že Slovácko prohrálo.
 
Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia
 
Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia
 
Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia Slovácko-Slavia
 
   Nabitý večer kluci zvládli perfektně a vzorně reprezentovali nejen sebe a svůj klub, ale i obec Halenkovice. Všechny úkoly splnili na jedničku - nevyskytl se sebemenší problém. Byli prostě skvělí.

   Poděkování za umožnění této akce patří funkcionářům 1. FC Slovácko. Velký dík patří trenérům přípravky TJ Halenkovice, zejména pak panu Richardu Vašíčkovi, který tento nezapomenutelný zážitek klukům zařídil.