Přístavba Mateřské školy Halenkovice

e-mail hlavní stránka zpět


foto: R.J.

   Ve středu 1. 9. 2010 bude zahájen nový školní rok, který přinese velkou změnu pro Mateřskou školu "Beruška" Halenkovice.

   Během letních prázdnin byla provedena výrazná úprava budovy školky tak, aby její kapacita dosáhla po kolaudaci šedesáti míst. Rozšíření školky bylo dosaženo prostřednictvím přístavby ke stávavající školní budově.

   Vzhledem ke krátkému termínu byla přístavba realizována s využitím technologie obytných kontejnerů, kterých bylo do dvora staré školy umístěno celkem šest. Článek o instalaci kontejnerů máte k dispozici ...zde. V kontejnerových buňkách se nachází nová třída, prostorné sociální zařízení a šatna. Rekonstrukce se dočkala také jídelna.
   Součástí prázdninových úprav "staré školy" bylo i kompletní podřezání její budovy, které definitivně zabrání prostupu vlhkosti.

   Během posledního víkendu prázdnin jsou páce na školce hotové a probíhá již jen úklid uvnitř a v okolí nových prostor a dokončovací činnosti, se kterými zaměstancům školky pomáhají i rodiče. Děti se už nyní mohou těšit na nové vybavení školní zahrady. Tu zbývá jen posekat.


Nová školka Nová školka Nová školka Nová školka Nová školka
 
Nová školka Nová školka Nová školka Nová školka Nová školka