Fotbalová sezóna 2012 - 2013

e-mail hlavní stránka zpět


text: Z. Horka - TJ Halenkovice, RJ
foto: A. Dlapová, RJ


Fotbalová sezóna 2012 - 2013 A mužstvo Halenkovic

   Sezóna 2012/2013 halenkovického mužského fotbalu sestávala ze dvou polovin, které se v mnohém lišily. Podzimní vystoupení, které Halenkovice ukončily v nebezpečné blízkosti sestupových příček, bylo ve znamení nezvládnutých zápasů s papírově slabšími mužstvy. Průvodním jevem byl kolísající zájem o zápasy ze strany hráčů a nevyřešený brankářský post.
   Během zimní přestávky mužstvo převzal nový trenér, pan Pavel Krátký, který začal s týmem systematicky pracovat. Zimní příprava v tělocvičně byla zaměřena zejména na fyzickou kondici hráčů. Zájem o takto vedená tréninková setkání byl ze strany hráčů velký. Cíl pro jaro byl jasný - udržet příslušnost ve 3. A třídě.
   Obrat k lepšímu naznačily už přípravné zápasy, jejichž konání bylo závislé zejména na počasí. Dlouhá zima zapříčinila také změnu rozpisu soutěžních zápasů a protažení kalendáře až do konce června.
   Jarní utkání názorně ukázala, že halenkovičtí fotbalisté přes zimu nezaháleli. Fyzická příprava byla znát. Potěšitelný byl i zájem ze strany hráčů, takže i na venkovních utkáních byla účast taková, že umožňovala střídání. Na jaře se vedení klubu podařilo vyřešit problém na brankářském postu příchodem brankáře z Napajedel.
   Chudým dávali a bohatým brali :)tak proběhlo jaro, které Halenkovice mohly ukončit bez stresu. TJ Sokol Halenkovice ve fotbalové sezóně 2012/13 skončil na šestém místě tabulky se ziskem 41 bodů a skóre 72:61. Celá sezóna v podání našeho mužstva přinesla 13 vítězných zápasů, 2 nerozhodné a 11 prohraných.

A mužstvo

TJ Sokol Halenkovice - A mužstvo - vítěz letního fotbalového turnaje v Halenkovicích 2013


Fotbalová sezóna 2012 - 2013 Přípravka

   Nedílnou a zásadní součástí činnosti TJ Halenkovice je práce s mládeží. Fotbalová přípravka je rozdělena na mladší a starší. Děti se připravují pod vedením pánů Oldřicha Prokopa a Richarda Vašíčka, důležitou oporou a pomocníkem jsou i rodiče malých fotbalistů. Halenkovičtí kluci jsou už na hřišti suverénní a tomu odpovídají i jejich výsledky. Čas ale nelze zastavit a mnoho hráčů pomalu vyrůstá z přípravkových kopaček. Pro zachování kontinuity a s ohledem na zájem hráčů a rodičů se vážně uvažuje o vytvoření mužstva žáků. Přípravka je i nadále slušně obsazena a mladší kluci a děvčata v zápasech se stejně starými vrstevníky prokazují svou dovednost a zkušenosti.

Slovo trenéra přípravky, pana Oldřicha Prokopa k mladým fotbalistům:
   Nyní si dáme delší přestávku. Začneme opět s tréninky ve druhé polovině srpna. Jen neusnout na vavřínech. Žádný malý fotbalista nesmí zapomenout na trénink i o prázdninách. Musíme být připraveni na další sezónu. Bude určitě ještě těžší než ta předchozí. Proto i nadále trénujme kličky, žonglování s míčem tj. nožičky a v neposlední řadě zpracování míče. Bude se na vás těšit osvědčené duo trenérů Vašíček, Prokop.
   Rádi přivítáme nové tváře. Šikovných kluků není nikdy dost. Tak pěkné prázdniny a zanedlouho nashledanou. Ohledně začátku nového ročníku vás budeme včas informovat.

Přípravka Halenkovice

TJ Sokol Halenkovice - Přípravka


Nové mužstvo dorostu

   Další novinkou je vytvoření mužstva které vzniklo na základě zájmu chlapců v dorosteneckém věku. Tým je již přihlášen do soutěžního ročníku 2013/14.

   Kostra mužstva se už delší dobu schází na neoficiálních trénincích, proto chce TJ Halenkovice dát mladým hráčům šanci. Organizaci a přípravu mužstva si za svou vzal pan Ondřej Gabrhelík. Potěšitelná je iniciativa samotných chlapců i to, že o tento projekt jeví vážný zájem i kluci z okolních obcí.
   V rámci halenkovického letního turnaje si již velká část dorosteneckého mužstva vyzkoušela skutečné fotbalové zápasy. Z důvodu neúčasti napajedelského béčka bylo právě zejména z halenkovických dorostenců sestaveno mužstvo Halenkovice B.

   Každé začátky jsou těžké, proto dorostencům přejeme hodně štěstí, pevné vůle v tréningu, ale zejména mnoho radosti z fotbalu.

B mužstvo

TJ Sokol Halenkovice - B mužstvo, sestavené při příležitosti Letního fotbalového turnaje 2013 z hráčů A mužstva a dorostu Halenkovic.