Fotbalová sezóna 2011/2012 e-mail hlavní stránka zpět


foto: RJ

   V sobotu 23. 6. 2012 byl na halenkovickém fotbalovém hřišti sehrán přátelský zápas mezi mužstvem Halenkovic a mužstvem fotbalových příznivců. Tento zápas oficiálně ukončil fotbalovou sezónu 2011/2012, která se našemu týmu výsledkově příliš nevyvedla.

   Utkání si nenechalo ujít mnoho ze současných ale i bývalých fotbalistů. Na zápas se přišlo podívat také několik desítek diváků. Počasí přálo a hráčů na střídání bylo na obou stranách dost. Hrálo se v přátelské atmosféře - potřeba nebyl ani rozhodčí. Střídalo se podle sil a na lavičce byl čas, kromě občerstvení a chycení druhého dechu, trochu si pokecat. Na usmířenou :-) fotbalisté pro fanoušky zakoupili bečku piva.

   Na začátku utkání mělo převahu halenkovické A-mužstvo, postupem času se hra vyrovnala. Zápas nakonec skončil nerozhodně 5 : 5. Následovaly proto pokutové kopy. Kopnout penaltu si vyzkoušel každý hráč a nakonec i brankáři. Zde je třeba vyzdvihnout výkon brakáře fanoušků Radka Čecha Kociána, který do brány nastoupil ve své brankářské kukle. Ani pokutové kopy nerozhodly a zápas tak skončil spravedlivou remízou.

   Fotbalová sezóna je tedy u konce. A - mužstvo se udrželo v III. A třídě, když nakonec obsadilo dělené předposlední místo tabulky. Konec sezóny příliš radosti s výkony halenkovického mužstva nepřinesl.

   Jiná situace je u mužstva přípravky, která má za sebou úspěšný rok. Klukům se v průběhu sezóny dařilo o hodně lépe než v předchozích ročnících. Potěšitelný je také zájem o fotbal. Přípravka byla při většině zápasů schopna postavit dvě mužstva - mladší a starší. Zájem o fotbal neupadá a na trénincích i utkáních se stále schází kolem dvaceti dětí. Poděkování patří rodičům, kteří mladé fotbalisty v jejich sportovní aktivitě podporují nejen finančně, ale i svým časem. Velký dík směřuje i k trenérům Richardu Vašíčkovi a Oldřichu Prokopovi.

   Uplynulá sezóna přinesla i změny v zázemí halenkovického fotbalu. Po mrazem způsobené havárii vody v prostoru šaten, byly zrekonstruovány sprchy - velkou část investic do opravy přinesla obec Halenkovice. Ve spolupráci a s podporou firmy Fagus s.r.o. přibyl na prostranství vedle klubové budovy obytný kontejner, který slouží jako šatna a sklad materiálu pro fotbalovou přípravku. Společnost MK stavební s.r.o. zakoupila pro halenkovické fotbalisty sadu dresů a podílela se na stavebních úpravách v budově šaten a při přípravě základny pro uložení obytného kontejneru.

   Během letních měsíců se A mužstvo Halenkovic zúčastní turnajů ve Žlutavě 14. 7. 2012 a v Pohořelicích 28. 7. 2012.
V sobotu 21. července 2012 se na halenkovickém fotbalovém hřišti uskuteční tradiční Letní fotbalový turnaj. Zúčastní se týmy: Žlutava, Pohořelice, Napajedla B, Halenkovice.

Přehled všech zápasů sezóny 2011/12 - muži
Přehled všech zápasů sezóny 2011/12 - přípravka

  
Sezóna 11/12 Sezóna 11/12 Sezóna 11/12 Sezóna 11/12 Sezóna 11/12
 
Sezóna 11/12 Sezóna 11/12 Sezóna 11/12 Sezóna 11/12 Sezóna 11/12
 
Sezóna 11/12 Sezóna 11/12 Sezóna 11/12 Sezóna 11/12 Sezóna 11/12