Bezdrátový rozhlas

e-mail hlavní stránka zpět


Foto: OÚ
Text: Jaromír Blažek


Bezdrátový rozhlas    V letošním roce byl v Halenkovicích vybudován a zprovozněn nový bezdrátový rozhlas. Rozhlas je propojen s hlášením do kabelové televize a bude také sloužit jako výstražný a varovný systém k ochraně obyvatelstva. Celkově je po obci rozmístěno 26 ozvučených míst.

   Akce byla financována formou dotací ze Zlínského kraje z programu obnovy venkova. Dotace Zlínského kraje jsou v celkové výši 40%, což je cca 532 000,- Kč a bezúročná půjčka 30% tj. 399 000,- Kč - rozloženo do splátkového kalendáře na příští dva roky. Obec Halenkovice se podílela 30% tj. částkou 400 000,- Kč. Celkové náklady na realizaci dosáhly částky cca 1 330 000,- Kč.

   Dodavatelem systému bezdrátového ozvučení je firma Satturn Holešov, která vzešla z výběrového řízení. Systém umožňuje obousměrný provoz pro přenos dat a dá se v budoucnu dále rozšiřovat o další prvky zpětné kontroly (monitorování úhrnu srážek, průtoku vody v potoce, teplot atd.).

   Výstavba je ukončena a rozhlas zprovozněn. I nadále očekáváme vaše připomínky k jeho funkčnosti. Věříme, že přispěje k lepší informovanosti obyvatel a bude plnit i funkci výstražnou a ochranou.

   Zvukové pokrytí obce ovšem stále není stoprocentní. Občané, zejména z okrajových částí, mohou proto využít nabídky úřadu a pořídit si malý radiový přijímač, který jim umožní poslech hlášení rozhlasu v pohodlí domova. Toto zařízení je možné koupit v kanceláři OÚ. Cena pro domácnosti, které nejsou v dosahu vysílání kabelové televize a hlásicích míst (dle projektové dokumentace) je stanovena na 500,- Kč. Zájemci, kteří jsou v dosahu, a přesto by si přijímač rádi zakoupili, musí uhradit plnou cenu tj. 1777,- Kč.