Přípravka před sezónou 2011/2012

e-mail hlavní stránka zpět


foto: RJ

   Fotbalová přípravka Halenkovic se na soutěžní zápasy poctivě připravovala od poloviny prázdnin. Chlapci (a někdy i děvčata) se pravidelně scházeli každé úterý a pátek a pod vedením trenérů Richarda Vašíčka a Oldřicha Prokopa zlepšovali své fotbalové dovednosti a návyky. Potěšující je zejména zájem dětí o fotbal. Například při posledním předsoutěžním tréninku, který proběhl v pátek 2. 9. bylo na hřišti možné napočítat přes dvacet malých fotbalistů a fotbalistek, ve věku od čtyř do deseti let. Zatímco starší kluci a děvčata disciplinovaně nacvičovali kombinaci a střelbu, ti nejmenší se seznamovali s vedením míče a snažili se (s velkým nadšením a zaujetím) co nejlépe kopnout do balónu. Největší odměnou byl pak fotbálek, který trénink ukončil. Tréninky fotbalové přípravky budou i nadále probíhat v úterý a pátky od 16:30 hod.

   Letošní soutěžní sezóna nejmladších fotbalistů přináší mnoho změn, které mají k fotbalu přivést a hlavně u něj udržet větší množství dětí a nabídnout jim tak atraktivní alternativu k pohybově pasivním zájmům.
   Hlavní změny se týkají zejména formátu soutěžních zápasů. Přestože se bude hrát na výsledek, nebude vedena žádná oficiální tabulka, která se v minulosti dost často hemžila až třímístnými čísly v kolonce celkového počtu vstřelených nebo obdržených gólů a jediné o čem vypovídala bylo to, za které mužstvo hrají větší děti. Například výsledek 0:20 určitě nedělal radost ani rodičům, kteří své malé fotbalisty na zápasech doprovází a podporují. Další výraznou změnou je velikost hřiště a počet hráčů během zápasu. Od podzimní části sezóny 2011/2012 se bude hrát na čtvrtině hřiště (dříve to byla polovina), v počtu pět plus brankář. Střídat bude možné v jakékoliv fázi hry. Toto opatření nabízí možnost zapojit do soutěže mužstva, která by z důvodu malého počtu svěřenců nebyla schopna dříve hrát. Během soutěžního dne také bude možné využít dvě hřiště, na kterých se budou odehrávat paralelně dva zápasy, které umožní po dohodě realizačních týmů mužstev, proti sobě nasazovat hráče přibližně stejně staré. Takto se budou moci do hry účinně zapojit i ti úplně nejmenší fotbalisté a užít si zápas v "opravdovém dresu" s tím, že jejich maminky nebudou mít důvod obávat se, že se jejich ratolest přerazí o o dvě hlavy většího "desetiletého hromotluka".

   Sezóna plná změn je na začátku a až čas ukáže co tyto změny přinesou. Nezbývá než halenkovické přípravce popřát štěstí a radost ze hry, která ovládla celý svět.Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink
 
Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink
 
Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink
 
Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink
 
Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink Přípravka-trénink