Fotbalová přípravka před jarní částí sezóny e-mail hlavní stránka zpět


Přípravka Halenkovice 2013 text: R. Vašíček, trenér

   Halenkovická fotbalová přípravka začala trénovat díky pěknému počasí na travnatém hřišti. Tréninky máme ve stejné dny v úterý a pátek.

   Motivací do jarních tréninků a zápasů bude pro naše kluky již dříve avizované přátelské utkání s mužstvem Slovácka. V sobotu 10.5.2014 kluci starší přípravky Halenkovic doprovodí při nástupu fotbalisty 1. FC Slovácka k ligovému zápasu proti 1.SC Znojmo. O přestávce tohoto ligového zápasu si zahrají minizápas proti fotbalistům 1.FC Slovácka kategorie U10. V tomto družstvu již druhým rokem hrají a trénují naši odchovanci Ríša Vašíček a Matěj Hastík. V mladší přípravce 1. FC Slovácko věkové kategorie U8 hraje a trénuje Jaromír Trvaj, který patří k nejšikovnějším klukům v mužstvu. Halenkovičtí fotbalisti budou mít možnost nahlédnout do útrob stadión v Uherském Hradišti a podívat se do kabiny prvoligového mužstva. Spolu s rodiči samozřejmě budou sledovat celý zápas Slovácka se Znojmem. Toto je malá pozvánka na naše tréninky pro další kluky, kteří by měli zájem o fotbal.

   Naše jarní sezóna halenkovické přípravky začíná v pátek 4. 4. 2014 zápasem v Jaroslavicích.

Rozlosování jarních zápasů halenkovické přípravky sezóny 2013/2014

   Poslední přípravný zápas sehrála starší i mladší přípravka proti Topolné, kde se naši kluci předvedli v dobrém světle. Starší zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Utkání se odehrálo na vedlejším tréninkovém hřišti. Terén nebyl příliš rovný, spíše takové menší vlnobití. Tomu odpovídal i začátek utkání. Obě mužstva s tím měla problémy. Halenkovičtí se s tímto hendikepem vyrovnali lépe. Naše přednost byla v rozehrávce a lepším pohybu po hřišti. Tomu odpovídal i konečný výsledek v náš prospěch. Zvítězili jsme 7:2. Branky: Lukáš Kocián 4, Franta Palla 2, Matěj Hastík 1. Všichni zaslouží pochvalu. Zejména Lukáš Kocián, Franta Palla a Adam Kedruš.
   Ani mladší nezklamali. Sice prohráli, ale musíme si uvědomit, že někteří kluci se mezi nás dostali před několika týdny. Je to jenom dobře, bude nás zase o něco více. Konečný výsledek 8:6 pro Topolnou.

   Během jarní sezóny již máme domluvené dva turnaje. 1. května 2014 Turnaj nadějí v Topolné. V rámci letního soustředění, které proběhne 13. - 15. června 2014 v Lednici, se zúčastníme turnaje v Rakvicích. Tady bude hrát družstvo přípravky a poprvé nastoupí nově se tvořící mužstvo mladších žáků Halenkovic.