Halenkovická pou 2012

e-mail hlavní stránka zpět


Foto: A. Juráňová

   Pou 2012 se v Halenkovicích uskutečnila v něděli 29. dubna. "Poutníky" v přivítalo slunečné ale větrné počasí, které z bezpečnostních důvodů částečně omezilo provoz velkých atrakcí, umístěných na prostranství před a vedle nové školy a na parkovišti u bytovky. Mnoho z atrakcí se letos na halenkovické pouti objevilo vůbec poprvé.

   Sváteční den byl zahájen již v půl desáté v halenkovickém kostele, kde se uskutečnila pouová mše. Po jejím skončení se, k velké radosti dětí, rozpohybovaly atrakce. Stejně jako v předcházejících letech se Pláňavy staly velkým tržištěm, na kterém bylo možné utratit za zboží nejen pouové.

    Pouovou atmosféru bylo cítit už v pátek a sobotu, jednak proto, že provozovatelé atrakcí vozili nedočkavce a jednak proto, že se v halenkovických hospodách konaly "pouové" akce. V pátek se Hospodě na Kopci uskutečnila taneční zábava se skupinou VSP, vyznavači country se zase mohli pobavit v Hospodě u Lhotských při produkci country skupiny "Kalíšci". Zejména mládež pak měla příležitost pobavit se na pouové diskotéce, kterou v sále KD Halenkovice zorganizovali halenkovičtí hasiči.

   Po loňské "promáčené" pouti, tak zase proběhla Halenkovická pou tak jak to má být...


 
Pou 2012 Pou 2012 Pou 2012 Pou 2012 Pou 2012
 
Pou 2012 Pou 2012 Pou 2012 Pou 2012 Pou 2012