Dětská policie

e-mail hlavní stránka zpět


text, foto: Mgr. R. Krystyníková


   Jarního pokračování tradiční akce obce Halenkovice ve spolupráci s Městským úřadem Otrokovice, odborem dopravně-správním, Policií ČR s názvem "Dětská policie" se účastnili žáci čtvrtého ročníku základní školy Halenkovice, kteří se pro úterní odpoledne, 18. června 2013, stali součástí policejních hlídek.

   Žáci dohlíželi ve tříčlenných skupinách spolu s příslušníky Policie ČR na dodržování pravidel silničního provozu. Při kontrolách se hlídky soustředily především na doklady nezbytné pro provoz a řízení motorového vozidla, technický stav vozidel, povinnou výbavu, dodržování zákazu požití alkoholu před či během jízdy, používání bezpečnostních pásů a sedaček i povinnost celoročního svícení motorových vozidel. Toho, kdo měl vše v pořádku, odměnili žáci drobnými předměty od partnerů akce. K hříšníkům byli dětští policisté shovívaví. Jako výstražný zdvižený prst předávali řidičům červeného plyšového medvídka a prohřešky řešili domluvou, dřepy, zpěvem nebo básničkou.

   V průběhu dopoledne bylo zkontrolováno 14 vozidel, z čehož odměněno bylo celkem 9 řidičů. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla v průběhu akce provedena u náhodně vybraných řidičů. Všichni bez alkoholu. Hlídky řešily 5 prohřešků, kterými byly chybějící doklad o pojištění, chybějící "malý techničák", nepřipoutání, jízda bez přílby a nesvícení.

Celou zprávu o akci máte k dispozici ...zde.


Dětské hlídky Dětské hlídky Dětské hlídky Dětské hlídky Dětské hlídky