Vyřizování cestovních pasů e-mail hlavní stránka zpět


   Chystáte se na dovolenou do zahraničí? Nekončí Vám platnost cestovního pasu? Zkontrolujte si termín ukončení platnosti pasu a ujistěte se, že je pas platný ještě minimálně po dobu, kterou požaduje stát do kterého chcete cestovat (zpravidla jeden až šest měsíců).

Občané Halenkovic mohou nově žádat o vydání cestovního pasu osobně na MěÚ Otrokovice, odbor evidenčně správní, oddělení evidence obyvatel, tel.: 577 680 233.

Připomínáme, že:

  • lhůta stanovená zákonem pro vydání cestovního pasu je 30 dní.
  • budete-li v souvislosti s Vaší cestou do zahraničí žádat o vydání víza, musíte k této lhůtě připočíst ještě dobu potřebnou na vyřízení této žádosti.
Doporučujeme:
  • požádat si včas o vydání cestovního pasu.
  • nenechávat podání žádosti na poslední chvíli před odjezdem do zahraničí, abyste stihli vyřídit nezbytné formality v klidu a bez mimořádných výdajů.
Přehled potřebných dokladů a poplatků pro vyřízení cestovního pasu naleznete ...zde.

   Od 1. dubna 2009 se vydávají cestovní pasy se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji obsahujícím dva biometrické údaje.
Informaci pro občany, kterou vydalo Ministerstvo vnitra v souvislosti s vydáváním nových pasů, máte ve formátu pdf (1040 kB) k dispozici ...zde.