Otevírání nebe 2012 e-mail hlavní stránka zpět


foto: RJ

   Po celou zimu bylo nebe nad halenkovickým modelářským letištěm pomyslně uzavřené. Změnila to až sobota 14. 4. 2012. Členové LMK Halenkovice uspořádali tradiční Otevření nebe.
   Provoz modelů je extrémně závislý na počasí a to letos bohužel nevyšlo. Problémem se stal silný vítr, který odradil téměř všechny modeláře od létání. Zničit model na začátku sezóny se nikomu nechtělo. Přesto, že se do Halenkovic ráno sjelo hodně letuchtivých modelářů, nakonec to dopadlo tak, že letadla zůstala v autech a jejich majitelé se po nějakém čase rozhodli k odjezdu.

   Příchozí se alespoň mohli seznámit s tím, co je na Vrchovici nového. Během brigád, které předcházely "Otevírání" byl opraven a vymalován interiér letištní budovy, přibyl v ní malý sklad. Na budově jsou umístěny nové informační cedule, které klubu jako sponzorský dar věnovala firma Zeros s.r.o. Ve spolupráci s touto firmou vznikl i nový znak LMK Halenkovice.

   Během odpoledne se toho moc nenalétalo, ale byli odvážlivci, kteří to zkusili. Až na jednoho se podařilo svůj stroj dostat bezpečně na zem všem. O to větší byla možnost poklábosit. Pro učastníky bylo připraveno obšerstvení - pivo, nealko a výborná dršťková polévka. Prostorná budova poskytla vítané závětří.

   I přes problémy s počasím bylo nebe na Vrchovici otevřeno. Také letos bude letiště dějištěm několika akcí pro veřejnost, z nichž první bude "Pálení čarodějnic", pořádané halenkovickými hasiči. Největší akcí bude tradiční Model air show, která proběhne v červnu, na podzim pak Drakiáda. V první řadě však bude letiště sloužit k létání pro radost...

 
Otevření nebe 2012 Otevření nebe 2012 Otevření nebe 2012 Otevření nebe 2012 Otevření nebe 2012
 
Otevření nebe 2012 Otevření nebe 2012 Otevření nebe 2012 Otevření nebe 2012 Otevření nebe 2012