Výměna oken na budově OÚ

e-mail hlavní stránka zpět


foto: P. Bieberlová

   V roce 1986 byla slavnostně otevřena budova obecního úřadu na Pláňavách. Již dvacet tři let odolává dešti, sněhu i slunečním paprskům a s ní i její okna. Za ty roky na nich zub času zanechal vážné stopy. Některá okna už nebylo možné otevřít, u jiných hrozilo vypadnutí a o jejich špatných hlukově a tepelně izolačních vlastnostech už také nemohly být žádné pochyby.

   V rámci postupné rekonstrukce budovy proto bylo pomýšleno i na výměnu všech oken a vstupních dveří. Obec Halenkovice na tuto akci vyčlenila ve svém rozpočtu 700 000,- Kč. S poptávkou celkové výměny oken a vnějších dveři bylo osloveno 40 firem. Od dvaceti byly obdrženy cenové nabídky. Na základě zhodnocení kvality, ceny a referencí byla nakonec vedením obce vybrána firma Termolux z Valašského Meziříčí. Tato firma shodou okolností realizovala i výměnu oken na budově ZŠ Halenkovice. Cenová nabídka této firmy při zachování požadované kvality činila 595 000,- Kč včetně montáže a zapravení.

   Samotná realizace se uskutečnila v průběhu třetího týdne letošního roku. Během demontáže se jen potvrdily obavy z vážného stavu stávajících dřevěných oken.
   Dodavatelské firmě se podařilo dodržet i časový harmonogram, jen pár hodin po dokončení instalace posledního z celkově 43 oken se mohl v sále budovy uskutečnit Hasičský ples 2009. Pořádný kus práce odvedli také zaměstnanci obecního úřadu, ať už se jednalo o přípravu místností nebo úklid.

   Rozdíl mezi rozpočtovou částkou a skutečnou cenou výměny oken je využit na výměnu vstupních dveří do kavárny v suterénu budovy a instalaci žaluzií.Výměna oken Výměna oken Výměna oken Výměna oken Výměna oken
 
Výměna oken Výměna oken Výměna oken Výměna oken Výměna oken