Beseda se senátorem

e-mail hlavní stránka zpět


text: RJ
foto: P. Bieberlová


   V neděli 26. května 2013 se v sále KD Halenkovice od 15:00 hod. uskutečnila beseda se senátorem Parlamentu ČR za obvod 80 (Zlínský), panem Tomiem Okamurou. Besedu, které se zúčastnil pan senátor a jeho asistent navštívilo kolem padesáti obyvatel naší obce.

   Na úvod setkání pan Okamura seznámil přítomné se svými plány v senátorské funkci, s návrhy jím nebo společně navrhovaných a pozměňovaných zákonů a také s tím, že pořádání podobných besed není jen nahodilou událostí, ale nedílnou součástí jeho senátorské činnosti. Sám se předsevzal, že během trvání mandátu navštíví všechny obce svého volebního obvodu a to dokonce několikrát.

   V další části besedy seznámil přítomné se svým plánem prosadit svůj politický program. Avizoval, že se v případných parlamentních volbách pokusí získat dostatek hlasů, které by zajistily jeho vstup do Poslanecké sněmovny ČR, protože pouze touto cestou, podle jeho mínění, může získat možnost plnit svá předsevzetí a politické cíle. V této souvislosti představil Hnutí Úsvit přímé demokracie, jehož programem je prosazení změny ústavy s posílením přímé demokracie většinou Parlamentu ČR s tím, že při podpoře vlády hnutí bude dále usilovat o prosazování svých principů.

   V průběhu setkání senátor Okamura odpověděl také na dotazy hostů. Přestože bylo trvání besedy časově omezeno z důvodu konání následujícího setkání na Žlutavě, program se díky zájmu občanů o několik desítek minut protáhl.


Adresa senátorské kanceláře senátora Tomio Okamury:

Masarykovo náměstí 201,
Uherský Brod, 688 01
Asistent: Bc. Jaroslav Staník
Telefon: +420 737 966 294
E-mail: stanikj@senat.cz


Tomio Okamura

Tomio Okamura


Tomio Okamura