Po stopách Magritta

e-mail hlavní stránka zpět


foto: Pavlína Bieberlová

    V pátek 3. 4. 2009 sehrálo na prknech pódia Kulturního domu v Halenkovicích "Volné divadelní sdružení Kotrmelec" divadelní hru "Po stopách Magritta". Asi hodinové představení sledovalo zaplněné hlediště, které na závěr oprávněně odměnilo členy souboru několikaminutovým potleskem.

   Představení se opíralo o perfektní herecké výkony všech protagonistů. Zajímavá byla i realizace scény a ke slovu přišly také "hrátky s počítačem" v podobě animace, která byla do hry nenásilně vkomponována. V průběhu představení se sálem díky humoru, který sálal z jeviště do hlediště, vytvořila téměř klubová atmosféra, která byla podtržena i neplánovaným rozpadnutím židličky pod jedním z diváků. Tento drobný, úsměvný incident herce nejenže nerozhodil, ale dokázali jej pohotově a kultivovaně využít.

   Divadelní představení určitě příjemně pobavilo všechny, kteří si na něj udělali čas. Pokud se Vám z jakýchkoliv důvodů v pátek nepodařilo do sálu Kulturního domu přijít, a rádi byste hru viděli, nemusíte zoufat. Soubor Kotrmelec hru "Po stopách Magritta" předvede ještě 18. 4. 2009 v Komorním sále Malé scény ve Zlíně. Začátek představení bude v 19:30 hod.


Jak hru charakterizuje její režisér Petr Dubovský?

   Surrealistická jednoaktová situační komedie s detektivní zápletkou, frenetickými hudebními performacemi na tubu s neuvěřitelým faux pas inspektora Colomba na závěr. V představení divadla Kotrmelec, které se specializuje na adaptace anglických absurdních dramat, se divák přesvědčí o tom, že nic není takové, jak na první pohled vypadá. Stejně jako při sledování děl René Magritta se původně bizardní výjevy postupně naplňují překvapivě logickými významy a vysvětleními.


Po stopách Magritta

Režie: Petr Dubovský

Hrají:
  • Harris - Jiří Janiš
  • Thelma - Pavla Pavelková
  • Matka - Petra Kubíčková
  • Inspektor Colombo - Richard Velísek
  • Holmes - Vítek Gabrhelík


Po stopách Magritta Po stopách Magritta Po stopách Magritta Po stopách Magritta Po stopách Magritta
 
Po stopách Magritta Po stopách Magritta Po stopách Magritta Po stopách Magritta Po stopách Magritta
 
Po stopách Magritta Po stopách Magritta Po stopách Magritta Po stopách Magritta Po stopách Magritta
 
Fotoalbum...