Klub vojáků v záloze Halenkovice

e-mail hlavní stránka zpět


text: A. Stratil F. Palla
foto: KVZ


   Jednou z organizací, dlouhodobě působících v Halenkovicích, je Klub vojáků v záloze, který navazuje na bohatou tradici činnosti halenkovického Svazarmu.

   Klub vojáků v záloze Halenkovice je samostatná organizace s právní subjektivitou, kterou metodicky řídí Svaz vojáků v záloze ČR (SVZ ČR), jako součást Sdružení sportovních svazů ČR, vzniklých po transformaci zaniklého Svazarmu.

   Místní klub KVZ Halenkovice organizuje ve svých řadách 21 členů, z toho 3 ženy. Činnost KVZ Halenkovice je zaměřena na sportovní střelbu z malorážních a velkorážních zbraní. Členové klubu se v rámci své činnosti účastní nejen postupových soutěží pořádaných SVZ ČR, ale i střeleckých soutěží, pořádaných jednotlivými kluby ve Valašsko-slovácké oblasti, pod který je klub KVZ zařazen v rámci ČR.

   Nejvýznamnější akcí,které členové klubu pořádají ve spolupráci sousedním klubem v Kvasicích, je střelecký závod manželských dvojic a střelecká soutěž s firmou Tescoma Zlín - v roce 2014 se uskuteční jubilejní 20. ročník. Mimo účasti na jmenovaných závodech, členové klubu pořádají každoroční vánoční výšlap po Chřibech a nepravidelně i táborák pro děti s vařením v polní kuchyni.

   Z důvodu omezeného počtu střelnic využívají členové KVZ Halenkovice pro svoji sportovní činnost střelnice v Kvasicích, Kroměříži, Napajedlích a v omezeném počtu i střelnice v Brně, Olomouci a střelnici Policie ČR v Holešově.

   Místní organizace Klubu vojáků v záloze Halenkovice ve svých řadách ráda přivítá nové zájemce o členství. Pro podrobné informace o činnosti KVZ Halenkovice, můžete kontaktovat předsedu klubu, p. Josefa Hrbáčka tel. 608 858 959. Využít lze i e-mail kvz.halenkovice@centrum.cz.

Odkaz na internetové stránky Svazu vojáků v záloze České republiky máte k dispozici ...zde.


KVZ Halenkovice KVZ Halenkovice KVZ Halenkovice KVZ Halenkovice KVZ Halenkovice
 
KVZ Halenkovice KVZ Halenkovice KVZ Halenkovice KVZ Halenkovice KVZ Halenkovice
 
KVZ Halenkovice KVZ Halenkovice KVZ Halenkovice KVZ Halenkovice KVZ Halenkovice